Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Wybory - chodzicie głosować?

Polityka nie jest dla wszystkich. Jeśli czujesz w sobie żyłkę dobrego mówcy, masz poglądy, o których nie boisz się mówić to jest to dział stworzony specjalnie dla Ciebie.

Wybory - chodzicie głosować?

Postprzez optymistka » 2009-08-29, 21:30

Przeglądając demotywatory natknęłam się na :

Obrazek

Obrazek

Więc tak, chodzicie głosować podczas wyborów w Polsce? Tak/nie - dlaczego?
Sondaże pokazują, że większa część nie bierze w nich udziału, "bo i po co?" - zawsze będzie tak samo. Jedni gorsi od drugich. A może to lenistwo? ;>

(wiem, że znaczna część nie osiągnęła jeszcze pełnoletności, ale można pogdybyać czy będziecie to robić w przyszłości)
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Re: Wybory - chodzicie głosować?

Postprzez Marta_91 » 2009-08-29, 21:38

haha, ja już 18 mam, ale wyborów brak ;]
ale jak tylko będą, to pójdę. łatwo mówić: "co mój jeden głos zmieni" ale jak powie tak kilka tysięcy ludzi to zmieni wiele.
dobrze tez jak zawieje w tym naszym rządzie młodością, nie chodzi mi o młodych polityków (choć po części przydaliby się) ale o pilityków którzy zbobyli władzę przez poparcie młodych. starsi mogą miec czasami, hmm, nie najświeższe poglądy, które nie zawsze mogą okazac się prawidłowe. "schowaj babci dowód i idź na wybory" - to było ostatnie hasło wyborów w którym wygrało PO popierane w większości przez młodych.

dlatego będę chodzić i bedę zachęcac do tego innych. w koncu "demos kratos" to władza ludu, nie?
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez brawurka » 2009-09-03, 16:33

byłam raz jak był pojedynek Kaczyńskiego z Tuskiem. zagłosowałam na Tuska a i tak wybrali tego małego niezdarnego... :/
w sumie uważam, że u nas nikt się nie nadaje na prezydenta...
Byłam bardzo zadowolona z rządów Kwaśniewskiego ;)

A co do tej sytuacji obcinania uszu i nosów za chęć oddania głósów, to nie rozumiem jak można być taką bestią. te głosowanie od razu bym unieważniła ponieważ głosowanie nie było fair. nie dopuszczono obywateli do głosu i dzięki temu mógł wygrać ktoś inny.

nie wiem po co organizują te wybory, niech sobie sami wybiorą kogo chcą i tak wyjdzie na to czego oni chcą a nie naród...
Obrazek
brawurka
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez Przemek18 » 2009-10-12, 22:00

Jeden gorszy od drogiego całkowita racja trzeba wybrać tego który najmniej zaszkodzi np. Jak by Kononowicz wystartował poszlibyście i zagłosowalibyście na niego? Żeby nie było niczego rotfl
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez zubr » 2009-10-19, 15:17

wladza ludu konczy sie po wyborach pozniej juz wspaniala demokracja polega na tym ze banda matolow rzadzi madrymi. a przy szerzacym sie warcholstwie to chyba wogole najlepsza byla by dyktatura jeden madry rzadzacy dla dobra wszystkich :D

pozatym samo glosowanie na kogos kto mydli oczy obietnicami w kampani wyborczej bez jednoczesnego braku odpowiedzialnosci za niewywiazanie sie z deklaracji mi nie pasuje.
glosowac trzeba powionno sie ale przy spelnieniu pewnych zalozen a nie pokazywanie nieodpowiedzialnym i nie posiadajacym wiedzy politykom ze maja poparcie w spoleczenstwie.
bo niektorzy zapelniaja tylko frekwencje chodzac na wybory oddajac niewazny glos jak nie wiedza na kogo glosowac albo nie maja wyboru. chcialbym zobaczyc komentarze i reakcje w momencie osiagniecia znikomej frekwencji wyborczej :D :D
ok glosowanie glosowaniem wybor swoich przedstawicieli wybor wiekszosci ktora bedzie rzadzic majac na uwadze rowniez mniejszosc. tylko co z tego jak ci przedstawiciele dogaduja sie i tworza koalicje nie majace nic wspolnego z tym co spowodowalo ze na nich ktos zaglosowal....
[cenzura]
zubr
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez Marta_91 » 2009-10-19, 16:16

zubr napisał(a):najlepsza byla by dyktatura jeden madry rzadzacy dla dobra wszystkich :D

a jaka pewność że ten dyktator byłby darem niebios?
zubr napisał(a):bo niektorzy zapelniaja tylko frekwencje

pewnie i tacy są, ale zauważ że w Polsce już jest niska frekwencja... jesli w ogóle nie bedziemy głosować pieniądze przeznaczone na wybory beda szływ błoto, bo nigdy nie bedzie 50%
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez zubr » 2009-10-20, 12:55

niom ta :D pewnosci nie ma 0 inteligentow 0 autorytetow 0 kandydatow, narazie korwin chce rozpieprzyc demokracje a poki ona jest i caly czas ma sie umacniac nie bedzie dyktatora :D

madrze zrobiona/przeprowadzona reklama nie spowoduje spadku frekwencji, chociaz chcialbym takia sytuacje doswiadczyc w ktorej te matoly z wiejskiej nie osiagnely by minimum w glosach :D bo tak czy inaczej kasa na wybory idzie w bloto kupuje sie glosy czy jak to sie wypowiadaja daje sie 100zl za oddanie glosu to taki eksperyment...
[cenzura]
zubr
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez optymistka » 2010-04-27, 14:35

wybieracie się 20czerwca? jakie typy? ;)
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Marta_91 » 2010-04-27, 18:16

wybieram się. bo chaos powstał straszny!

na kogo zagłosuje nie powiem, będzie widać po wyborach czy jestem zadowolona czy nie. ale wcześniej mówiłam tak: "jeśli Kaczyński będzie kandydował to będzie głupi". ekhm. więcej komentarza nie trzeba.
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez paullina9492 » 2010-04-28, 15:23

Byłam pewna ze Kaczyński da sobie spokój ... wow i sie pomyliłam
Nie wiem jak on, ale ja na jego miejscu bym nie była w stanie kandydować po takiej tragedii :|
Obrazek
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez optymistka » 2010-04-28, 20:13

też byłam w szoku, że jest w stanie w ogóle kandydować i zastanawiam się czy będzie w stanie podołać. a słyszeliście o ostrych słowach Niesiołowskiego, który skrytykował go i powiedział coś w tym stylu, że to wykorzystywanie sytuacji, co o tym myślicie? Czy aby nie ma racji, przynajmniej trochę?

oczywiście, że pójdę. mam 2 typy i nie mogę się zdecydować.
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Marta_91 » 2010-04-29, 19:58

To jest wykorzystywanie sytuacji, może to nie było w jego zamiarze ale na to wyjdzie.
Właśnie dziś czytałam na WP że wzrosło poparcie dla PiS-u, ale dla równowagi PO też odnotowało skok wzwyż.
Ja osobiście nie mogłabym kandydować. Nie chciałabym mieć z tym nic wspólnego w takim czasie... Ale może teraz chce wyjść z cienia brata?

A co do innych kandydatów, połowy nie znam O.o Za przeproszeniem, część to stare dziadki niepojawiające się często w polityce. Słyszałam że powstały 22 komitety wyborcze, ale już wiem, że nie wszystkie zdążą zebrać podpisy. To dobrze bo taka ilość kandydatów i pośpiech przypomina wyścig szczurów.

A swój typ to mam chyba tylko jeden i to do końca nie pewny...
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez optymistka » 2010-04-29, 20:22

Ja nie mogę pojać jak przyjęli kandydaturę Leppera, kóry został skazany, chyba ma zawiazy. :\ no ludzie. "prezydent" z wyrokiem.
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Marta_91 » 2010-04-29, 20:24

Buhaha, a tak, zapomniałam o tym. Lepper wystawia się na takie pośmiewisko że szkoda gadać. W polityce wykształcenie jednak jest potrzebne ;p
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez paullina9492 » 2010-04-29, 20:47

martus-ia napisał(a):Buhaha, a tak, zapomniałam o tym. Lepper wystawia się na takie pośmiewisko że szkoda gadać. W polityce wykształcenie jednak jest potrzebne ;p

sorry ale jak to jest - on ma wyrok. I co moze byc prezydentem ? Boże gdzie ja zyje :pada:

a po drugie kolega twierdzil ze kaczynski nie moze byc prez bo nie ma rodziny, ma tylko kota, a rodzina jest najmniejsza jednostka i osoba kandydujaca musi ja miec :pada:
Obrazek
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator

Następna strona

Powrót do Polityka