Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Strój w szkole...

Polityka nie jest dla wszystkich. Jeśli czujesz w sobie żyłkę dobrego mówcy, masz poglądy, o których nie boisz się mówić to jest to dział stworzony specjalnie dla Ciebie.

Strój w szkole...

Postprzez kafu777 » 2007-06-26, 11:52

Słyszeliście pewnie o tym, że w niektórych szkołach uczniowie muszą chodzić w mundurkach?? Ostatnio też w jednej zakazli noszenia fryzur typu afro, dredy etc... Co o tym myślicie?? Czy nie każdy powinien wyglądać jak chce?? W końcu to jego sprawa, a nie pana/pani dyrektor...
Coś mnie się wydaje, że tu jest jakiś podstęp o.dyrektora do tworzenia kościelnego państwa i właśnie dlatego założyłem ten topic w polityce...
Czekam na wypowiedzi....
Obrazek
kafu777
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%

Re: Strój w szkole...

Postprzez BooBoo » 2007-06-26, 13:55

Jasne, każdy może wyglądać jak chce, ale na swoim podwórku. Szkoła jakby na to nie patrzeć jest instytucją publiczną i 'oficjalną'. Przecież do pracy człowiek też nie chodzi z miniówą do pępka, czy w glanach połaczonych w zestawie z krótkimi spodenkami.

Jakiś umiar musi być zachowany.

Natomiast co do mundurków, to w Poznaniu są takie szkoły, w których ludzie chodzą w mundurkach od dawien dawna i są te licea naprawde oblegane.
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%

Postprzez szczera113 » 2007-06-26, 17:18

hm... kiedyś były mundurki i nie było kłótni teraz ich obowiązkowo jeszcze nie ma i spory o to są... no ale dla świętego spokoju wprowadzić ich nie można... mocny argument to "Jakiś umiar musi być zachowany." no ale najgorsze jest to że każdy tę granice czuje na swój sposób i jeden pozwala sobie na "tyle" inny na "wiecej niz tyle"... nie wiem dlaczego idąc do pracy np do biura każdy wie jaki strój tam sie preferuje czy jak wypada ogólnie być ubranym a jak ma się też to odnieść do szkoły to już się o tym zapomina... kurcze ja jestem za wprowadzeniem mundurków ale na tych zasadach co teraz czyli że publicznego liceum ten przepis nie obowiązuje :) bo nie wiem czy chciałabym nosic taka samą szmatke jak cała szkoła... i nie dlatego że lubie się chwalić ciuchami ale dlatego że lubię byc orginalna... nie lubie jak ktoś ma taką samą szmatke jak ja nawet jeśli kupiłam ją w ciuchlandzie... ja umiar widzę i się z tego ciesze :) =)
"Mów szeptem a usłyszą Cię tłumy..."
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez optymistka » 2007-06-27, 14:46

próba ujednolicenia może w pewnym sensie jest dobra... każdy będzie wyglądał tak samo, nie będzie podziałów na tych lepiej i gorzej ubranych... niektóre dziewczyny nie znają słowa umiar i jakoś nie zdają sobie sprawy, że szkoła to nie wybieg mody i miniówa długości 10 cm, czy bluzka ledwie zakrywająca biust to przesada...
no ale jest i druga strona medalu, bo niektórych rodzin nie stać na kupno mundurków zwłaszcza jeżeli jest np. 4 czy 5 dzieciaków w wieku szkolnym... a dofinansowanie ministerstwa w wysokośći 50 zł do każdego mundurku to mała pomoc...
mi nie przeszkadzałby mundurek, moja starsze rodzeństwo jeszcze musiało chodzić w czymś takim i jakoś przeżyli... czy to było by tłamszenie osobowości nastolatka hmmm nie wydaje mi się... po 7 lekcjach wracasz do domu i wskakujesz w co ci się tylko podoba....
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez BooBoo » 2007-06-28, 09:22

Dlatego zapewne lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie jakichś norm do ubioru szkolnego. Czyli najwyżej spódnica za kolana, zakaz bluzek z dużym dekoltem i odsłoniętym pępkiem (w tej chwili płaczę), zakaz ubierania się w krótkie spodenki i ogólnie jakiś taki wizytowy strój zakładać. Oczywiście bez przesady - żadnych garniaków itp.

Ogólnie ja pamiętam jak szedłem do Pierwszej Komunii Św. Wtedy też parafia kazała zaopatrywać się w specjalne stroje, które kosztowały niemało...
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%

Postprzez asiasia » 2007-06-28, 15:06

Ale zobaczcie ile dobra dadza takie mundurki w szkolach podstawowych. Pamietacie z dziecinstwa nasmiewanie sie z dzieci, ktore maja ubozszy stroj albo brzydsze zabawki?? Uwazam ze tam mudurki moga naprawde pomoc. A jezeli chodzi o mlodziez to raczej sprawa dyskusyjna. Uwazam ze nastolatka ktora przychodzi do szkoly z dekoltem do pasa albo bluzeczka przed pepek pokazuje tylko swoj brak kultury i nietakt. Taki stroj jest zwyczajnie niesmaczny. No ale tak naprawde to nie wiem czy wprowadzenie mundurkow w liceach prowadzi do czegos konkretnego, bo nawet jesli te mundurki zostana wprowadzone to i tak ja juz widze co mlodziez z nich uczyni( naszywki, specjalnie wyszarpane dziury itp, itd)
Asia:)
asiasia
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez szczera113 » 2007-06-28, 21:16

hm.... wprowadzenie norm nic nie da bo nikt nie bedzie z linijka biegała i sprawdzał czy ten np dekold miesci sie w granicach zdrowego rozsadku i reguł... a nawet jak te prawa beda łamane to co beda ze szkoły wyrzucac??? to wtedy znów bedzie zle bo młodziez sie po ulicach szlaja... laska która ubiera to 10-cio cm mini nie przejmuje sie tym ze jej kultura jest jak autokar niskopodłogowy... zauważyliście ze zawsze sie kieruje takie cos do dziewuch ;/ bo dekold krótka spodniczka idt a co z facetami??? co jest w nich nie tak???
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez BooBoo » 2007-06-29, 11:30

No w facetach raczej nie tak są sytuacje w których widać gacie, kiedy spodnie spuszczone są do kolan, albo ktoś nosi prezerwatywę na głowie (tak było np. w moim liceum ;)
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%

Postprzez szczera113 » 2007-07-07, 18:13

moze ten co to na głowie nosil myslał ze jest kosmita albo bawił sie w podaj dalej czyli gumowe ucho heh :P
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez zanet1303 » 2007-07-07, 23:59

hihihi... no ładnie..ładnie..mógł sobie go założyć na palca narysować oczka i bużkę i zrobić balonika :D
Nie Szukaj Kogoś Z Kim Możesz Być..Ale Kogoś
Bez Kogo Nie Umiesz Żyć... :*
Żanetka:D
zanet1303
-#Użytkownik 70%
-#Użytkownik 70%

Postprzez szczera113 » 2007-07-08, 15:21

tak albo wypełnić go wodą i rzucać ludziom pod nogi pod ko$ciołem jak w lany poniedziałek :P :)
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez BooBoo » 2007-07-09, 13:16

Ja wypełnione wodą prezerwatywy rzucałem z okna szkoły w zwykłe dni :P Nawet nie w lane poniedziałki :D
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%

Postprzez zanet1303 » 2007-07-11, 23:56

ale z was rozrabiaki :D ... ja to zawsze na dyngusa byłam cała mokra.. i zawsze przyjamiej 4l na mnie spadały ... z czego 3l po kosciele :) ...
Nie Szukaj Kogoś Z Kim Możesz Być..Ale Kogoś
Bez Kogo Nie Umiesz Żyć... :*
Żanetka:D
zanet1303
-#Użytkownik 70%
-#Użytkownik 70%

Postprzez szczera113 » 2007-07-12, 11:29

niom nie powiem ze ja tez obrywałam woda bo oczywi$cie tak i sucha to nawet w domu nie byłam ;/ ale nie mogłam być gorsza i gdy tylko była ładna pogoda tez latałam z wiaderkami :P
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez play_with_me » 2007-08-22, 11:15

wedlug mnie mundurki to durnoctwo oczywiscie zgodze sie z tym ze sa granice w ubiorze i trzeba je zachowac
Możesz mnie zabić, ale najpierw pocałuj......
play_with_me
-#Użytkownik 90%
-#Użytkownik 90%

Następna strona

Powrót do Polityka