Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

sporny krzyż

Polityka nie jest dla wszystkich. Jeśli czujesz w sobie żyłkę dobrego mówcy, masz poglądy, o których nie boisz się mówić to jest to dział stworzony specjalnie dla Ciebie.

sporny krzyż

Postprzez optymistka » 2010-08-05, 21:54

Jakie macie zdanie na temat tzw. walki o krzyż? Jesteście za jego "usunięciem" tj przeneisieniem do kościoła czy powinien zostać tam gdzie jest teraz? Ma to wymiar polityczy? Wszystko na ten temat.
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez Marta_91 » 2010-08-06, 01:00

Nie wiem czy powinnam się wypowiadać na ten temat, bo zbyt częste skoki ciśnienia są niezdrowe.
"Chcemy godnego miejsca dla krzyża" - tak, bo kościół jest mało godny...
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez paullina9492 » 2010-08-06, 13:03

Długo się zastawiałam czy wyrazić swoją opinię na ten temat, a to wiąże się z kolejnym skokiem ciśnienia, jak u marty, ale chyba się poświecę.

Oglądałam całą tą akcję w tvn24 na żywo przez przypadek i to co się tam działo przechodzi wszystkie granicę przyzwoitości. Fanatyzm mieszał się z powaznymi zaburzeniami świadomości. Przepychanki, bijatyki, wieszanie sie na krzyżach, ciągłe teksty do rządu "żydzi", "bolszewicy", " drugi Katyń" i wiele innych już wiele mówi o poziomie inteligencji protestujących. Albo pretensje, że co to za popychadła z tych ks, "do takiego krzyża to sam biskup powinien przyjechać"... no cóż.
To tylko pokazuję jak kościół się podzielił i jego udział w polityce. Przedmiot wiary wielu ludzi, także mój stał się elementem walki politycznej PIS, który już zaciera łapki z zadowolenia. I mi jako osobie wierzącej jest cholernie przykro, że potem po takich właśnie akcjach ludzi wierzących ocenia się jako oszołomy, wcale się nie dziwię, naprawdę. Ponadto odwołanie decyzji przeniesienia krzyża pokazało w jakim słabym państwie żyjemy.
Kolejna sprawa to niemiłosierny wstyd na cały świat. Turyści którzy byli tego dnia przed pałacem w wawie robili zdjęcia i czuli się jak w zoo. Tu zauważyłam dwie jakby opinie, ci z zachodu wiekszości śmiali się, jesli wiedzieli o co chodzi, natomiast turyści ze wschodu również się śmiali,ale też zazdrościli, że u nas takie zamieszki i wyrażanie własnego zdanie poprzez wieszanie sie na krzyżach jest dozwolone bo u nich wchodzą w takie akcje odpowiednie służby i robią porządek. To są plusy i minusy demokracji.
Tego dnia mój tata miał klientów z Niemiec, dzwonili i pytali się czy bez problemu dojdzie do spotkania bo podobno jakieś zamieszki są...

Podsumowując, dla mnie przeniesienie krzyża jest koniecznością, nie można mieszać polityki z religią, a krzyż teraz służy wyłącznie do tego. Odpowiednim miejscem jest kościół.


tego nawet nie mogę komentować http://www.youtube.com/watch?v=OTOu0vifoZc
Obrazek
Avatar użytkownika
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1842
Dołączył(a): 2009-04-10, 22:46
Lokalizacja: Trn
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez Marta_91 » 2010-08-06, 14:24

paullina9492 napisał(a):Przedmiot wiary wielu ludzi, także mój stał się elementem walki politycznej PIS, który już zaciera łapki z zadowolenia.
Ponadto odwołanie decyzji przeniesienia krzyża pokazało w jakim słabym państwie żyjemy.
Kolejna sprawa to niemiłosierny wstyd na cały świat.
To są plusy i minusy demokracji.
Podsumowując, dla mnie przeniesienie krzyża jest koniecznością, nie można mieszać polityki z religią, a krzyż teraz służy wyłącznie do tego. Odpowiednim miejscem jest kościół.
tego nawet nie mogę komentować http://www.youtube.com/watch?v=OTOu0vifoZc

przepraszam że tak pocięłam twoją wypowiedź ale z tymi zdaniami zgadzam się w 100%.
a filmiku nie włączyłam, bo wyrażenie mojej opinii zapewne wywoła jakieś palpitacje, więc wolałam odpuścić, może później, kiedy będę spokojniejsza ;p

To tak. Według mnie PiS powinien się wstydzić. Ja mogę nawet zgodzić się z tym że to nie pisowcy to zorganizowali - ok, ale teraz siedzą cicho bo im ta sytuacja po prostu pasuje. Ludzie będą kląć na nieudolny rząd, na nieudolnego prezydenta a opozycja będzie błyszczeć. Świetnie, nie ma to jak wykorzystywać krzyż do gry politycznej. I oni mi kit wciskają że to taka chrześcijańska partia? Który prawdziwy chrześcijanin pozwoliłby na to co się tam dzieje!

Widziałam w tv rozmowe jakiegoś młodego pisowca, który każdą odpowiedź na pytanie dziennikarza zaczynał od słów: "To wina pana Komorowskiego" :pada:
No cyrk na kółkach. Tym bardziej że dziennikarz pytał m.in. o to dlaczego ludzie wyzywali, pluli i rzucali pieniędzmi w księży. Dlaczego? "No to jest wina pana Komorowskiego" - Taaaak, pan Komorowski odpowiada za stan umysłu tych ludzi i czystość ich sumienia :bad:

Chociaż rząd tez nie jest bez winy. Brakowało wyraźnej deklaracji o tym, co znajdzie się w miejscu krzyża. Były tylko pomrukiwania o tablicy czy pomniku, dopiero wczoraj padła konkretna odpowiedź - za późno.

I niestety - państwo ma prawo do stosowania przymusu, a obywatele muszą słuchać władz, no to nie jest busz ale struktury państwowe...
Policja i straż miejska bała się zastosować bardziej doraźne metody wobec tłumu, bo znalazłby się "obywatel" który poleciałby zaraz ze skargą do Strasburga za naruszenie wolności... A PiS na pewno mówiłby o krzywdzie ludzkiej. Nasza demokracja jest młoda i nie potrafimy jeszcze dość mocno tupnąć, gdy robi się zamieszanie.

A wstyd... O jejusiu... Już widzę okładki zagranicznych gazet i ich komentarze... Taki wspaniały naród, tak płakał po zmarłym prezydencie, tak się solidaryzował... I teraz się solidarnie bije.

Zgadzam się z tym że pałac prezydencki to nie miejsce na krzyż. Tak teoretyzując, prezydentem RP może zostać np. ateista. Co prawda póki co to jest niemożliwe, ale pogdybajmy. I co wtedy?
Albo z drugiej strony. Załóżmy że Żyd chce się pomodlić za ofiary katastrofy i co, on sobie też ustawi tam Gwiazdę Dawida? Przecież mamy tolerancję religijną.
Pomysł poświęcenia krzyża, zabrania go na Jasną Górę a potem umiejscowienia go w kościele wydał mi się idealny. Krzyż odwiedziłby stolicę kościoła w Polsce. Ale nie. "Za mało godne" miejsce dla niego :zdenerwowany:

I myślę że teraz harcerze się czerwienią. Co prawda nikt się nie spodziewał tak wielkiego halo w tej sprawie, a oni ustawili tam krzyż zapewne z czystymi intencjami, ale zapomnieli ze mamy w kraju takich fanatyków :/

I jeszcze jedno: w jakiejś miejscowości miała powstać hurtownia. Mieszkańcy nie chcieli się zgodzić. No to postawili na placu budowy krzyż. Bo krzyża się nie usuwa. :niepowiem:
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez optymistka » 2010-08-06, 22:17

co do ostatniego zdania, to na demotach widziałam wbity krzyż w miejsce parkingowe z tablicą i napisem " miejsce parkingowe zarezerwowane, przecież krzyża nikt nie usunie" - i to jest jeden z dowodów (bo pewnie takich pojawi się więcej, nie ma rozwiązania, postawimy krzyż) na to, że tak na prawdę ludzie nie traktują tego poważnie.Dziwić im się, jak się patrzy na to co się działo? :/
Niby bronili krzyża, a widziałam w relacjach jak przez mur strażników przebił się gość z przywiązanym krzyżem do pleców, który po szarpaninie poniewierał się po chodniku. I tak wielbią krzyż, to jego profanacja i to bardzo duża.

Jestem ciekawa co by było, gdyby w tej sprawie kościół jednak zajął stanowcze miejsce. Dziwą mnie słowa " kościół w tej sprawie nie jest stroną", a kto ma być jeżeli chodzi o najważniejszy symbol religijny?

Co do jasnych deklaracji w sprawie czegoś" za krzyż, to mi się wydaje, że było jakieś pismo, które o tym mówiło oraz, że gwarantem jego wykonania się jakiś tam abp. Nie przytoczę tego dokładnie bo nie pamiętam, a nie chce mi się szukać. Zresztą nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek świstek papieru zmienił zachowanie tych ludzi. Jedyną osoba jaka mogła uspokoić tłum był J. K. To jego imię było słychać z tłumu. A że jest tchórzem i nie potrafił wypić piwa, kórego sam naważył, to już inna sprawa.
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez Marta_91 » 2010-08-06, 23:16

teraz patrze jaki ja wywód napisałam, o rany rotfl
optymistka napisał(a):Jedyną osoba jaka mogła uspokoić tłum był J. K. To jego imię było słychać z tłumu. A że jest tchórzem i nie potrafił wypić piwa, kórego sam naważył, to już inna sprawa.

tak chyba każdy mówi. i słusznie. a on się schował i patrzy na wszystko z boku.
[co do piwa to skojarzyło mi się zaraz z aferą z zimnym lechem O.o]

o proszę, o wilku mowa : http://demotywatory.pl/1967069/LECH
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez .reSt » 2010-08-07, 11:05

Ale czytania, a tylko 5 postów.

Moim zdaniem krzyż musi być usunięty bo jego ustawienie w tym miejscu jest niezgodne z konstytucją państwa polskiego, chyba o wolności wyznania.
Tak jak martusia pisałaś, gdyby każda sekta i każda wiara chciała postawić tam swój symbol to byśmy mieli syf a nie państwo. I tak już jest taki nieład że szkoda pisać...
Nie orientuje się teraz jak to jest z tym krzyżem, bo telewizjii ostatnio nie włączam i czytam tylko to co jest na sforze, ale takiego syfu po tak krótkim czasie od katastrofy smoleńskiej nie powinni urządzać nawet Ci zagorzali obrońcy krzyża. Moim zdaniem to tylko pokazuje jakim jesteśmy krajem na arenie międzynarodowej. Zachód patrzy(wschód mnie nie obchodzi) i myśli sobie co za kraj z nas. 123 lata nie było nas na mapie, później troche spokoju i kolejna wojna, znów próba eksterminowania polaków, później kilkadziesiąt lat komuny. Poradziliśmy sobie z takimi rzeczami a robimy wielką afere o krzyż... To nie średniowiecze, gdzie kościół był połową państwa.

Tak powiedziałem ja. Ave ja! xD
Avatar użytkownika
.reSt
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%
 
Posty: 376
Dołączył(a): 2009-07-14, 15:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 17
Płeć: Mężczyzna

Re: sporny krzyż

Postprzez Marta_91 » 2010-08-08, 12:52

.reSt napisał(a):ale takiego syfu po tak krótkim czasie od katastrofy smoleńskiej nie powinni urządzać nawet Ci zagorzali obrońcy krzyża.
(...)
To nie średniowiecze, gdzie kościół był połową państwa.

jak najbardziej. nie wiem czy niektórzy z tych obrońców w ogóle pamiętają kogo miał przypominać ten krzyż.
a co do drugiego zdania - już nawet sam Kościół to wie, a ludzie nie :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez optymistka » 2010-08-08, 19:53

Najśmieszniejsze jest to, że władza nie moze nic zrobić z tymi wartownikami pod pałacem. Jakby np. puścili policję do rozgromienia tego co się działo to "odpowiednie środowiska" odwoływały się do tego co działo się za PRL, jakieś pacyfikacje były by na tapecie. Żal, zamiast zając sie tym co w państwie jest teraz najważniejsze, budżet, powodziani zostawieni sami sobie, wycofanie wojska z Afganistanu i liczne reformy to walczymy z krzyżem. Nie, inaczej rząd, kancelaria prezydenta musi trzymać nerwy na wodzy by nie dać się sprowokować. :/
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez .reSt » 2010-08-09, 01:28

Ludzie narzekają na rząd a sami są kolebką problemów i zmartwień.
Nawet jeśli są politycy robiący wszystko "dla kasy" to są i ludzie którzy starają się choć w jakiejś części pomóc a my tylko utrudniamy sprawę .

Potrafimy coś zbudować ale i niszczyć
Od zawsze tak bylo,tak było
Że bardziej to drugie nam lepiej wychodziło
Czy Nostradamusa przepowiedznie to brednie
Wydaje mi się że nie wszystko zmierza ku końcowi
Nasze istnienie trwać może chwile
To my ponad wszystko przekraczamy granice
Niszcząc ten świat,innych i własne życie


I znów mi się skojarzył tekst z piosenki... No nic. Są ludzie i parapety, ale żeby urodzić się podłogą jak to moja kuzynka raczyła powiedzieć.
Avatar użytkownika
.reSt
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%
 
Posty: 376
Dołączył(a): 2009-07-14, 15:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 17
Płeć: Mężczyzna

Re: sporny krzyż

Postprzez Marta_91 » 2010-08-12, 13:16

Na pałacu prezydenckim wisi tablica. No ale przecież to za mało. Wystawmy tam trumny ofiar.

Nie podobało mi się że zawieszenie tej tablicy odbyło się cichaczem. Tak szybko, nikt nic nie wiedział. Wystarczyło oświadczenie w tv że w dniu 12 sierpnia zostanie wmurowana tablica upamiętniająca ofiary katastrofy.
I tyle. Nikt nie musiał przychodzić do tych fanatyków na placu, im tłumaczyć bo zapewne obrzuciliby go jajkami.

Podoba mi się tekst na tablicy. Jest data, liczba ofiar, wracają obrazy sprzed 10 kwietnia a nie z tego ci się działo później. Jest też mowa o krzyżu, o który jest ta cała batalia. Po co miałoby tam być 96 nazwisk? Pod pałacem prezydenckim? Połowa ofiar nawet nie była w tym miejscu!

Ale tak mi było wstyd, kiedy w momencie gdy ksiądz święcił tablice durnowaty facet krzyczał przez megafon "hańba". Taaak, Bóg na pewno wynagrodzi Cię że zagłuszałeś jego sługę w tak świętym momencie.

I znów dziś odniosłam wrażenie że posłowie PiSu mają problem ze słuchem lub rozumieniem słów. Dziennikarz pyta: "Czy powstanie komitet z matką zmarłego prezydenta na czele, który będzie opracowywał sprawę postawienia pomnika?" Odpowiedź: "Gołym okiem widać że ta tablica to odwrócenie sytuacji od tego co się dzieje, od tego że rząd jest nieudolny. PO nie chce się przyznać do błędów".

Od dziś na pytanie: "Czego się napijesz?" będę odpowiadać: "Dziękuję, dzieci są zdrowe".
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez optymistka » 2010-08-12, 15:32

Jak ten pomnik ma powstać z budżetu państwa tj. pieniędzy podatników - mocih pieniezy, ja się nie zgadzam. Rodziny ofiar nie walczą o kawałek "betonu", który jak to pokazała ostatnio maka natura może zostać w ciągu 5 min sprzątnięty z powierzchni ziemi, jak obcy ludzie. Po pierwsze daliby im już spoczywać w spokoju, po drugie, słyszałam, że ma powstać pomink na Powązkach. Mi też bardzo nie podobały się te okrzyki - jasy gwint, to Kancelaria powinna zapytać fanatyków o wygląd tablicy, skonsultować miejsce zawieszenia, wielkośc i tekst?
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez Marta_91 » 2010-08-14, 15:40

o mamo - takiego czegoś się nie spodziewałam rotfl http://www.giercownia.pl/gra/22701/bitwa_o_krzyz/
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez BezResztyTwoja » 2010-08-14, 17:44

martus-ia napisał(a):o mamo - takiego czegoś się nie spodziewałam rotfl http://www.giercownia.pl/gra/22701/bitwa_o_krzyz/


hmmm :pada:

nie mają ludzie czego wymyślać ...

znowu robią cyrk z poważnej rzeczy :pada:
Nieważne jak będzie, ale chcę iść przez to poje***ne życie z Tobą ! ;**
Avatar użytkownika
BezResztyTwoja
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2010-06-21, 16:01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 18
Płeć: Kobieta

Re: sporny krzyż

Postprzez Audrius » 2010-08-14, 21:08

co do żydów w rządzie to akurat prawda jest, krzyż na każdej wiosce stoi i polityka to jedne wielkie bagno, banda złodziei, mend i psów szarpiących sie o kawałek padliny wobec nich zastosowałbym odpowiednie środki i ponownie uruchomił obozy koncentracyjne takich k.... ze świecą szukać rząd przyznał sobie 30mln premii za co tylko krew zalewa mnie jak widzę naszego premiera odzwierciedlenie partii rządzącej bez wyrazu, bez pomysłu, bez jaj, bez charyzmy, szary, nudny nijaki tylko przeszkadza opozycja to samo w sejmie tylko jednostki nadają się by tam zasiadać reszta kula w łeb i do rzeki.

ps. tvn to najgorsza stacja tv nie wiem jak możecie uważać to za wiarygodne źródło informacji
Obrazek
POLONIA RESTITUTA
Avatar użytkownika
Audrius
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2008-10-23, 10:47
Lokalizacja: Puszcza Augustowska
Wiek: 24
Płeć: Mężczyzna

Następna strona

Powrót do PolitykaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron