Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Sega

Lubisz grać? Masz swoje ulubione gry, o których chciałbyś porozmawiać? W tym dziale spotkasz podobnych maniaków.

Sega

Postprzez kreska » 2008-03-26, 21:20

Witam : ) Zastanawiam się, czy są na tym forum osoby, które tak, jak ja, mają ogromny sentyment do firmy Sega, jej konsol i gier.
Osobiście uwielbiam MasterSystem, MegaDrive i nade wszystko DreamCast.
Gdzieś już pisałam, jak bardzo mi żal, że Sega zniknęła z rynku przez przekupstwo Microsoftu. Przyznam, że cieszę się, że pierwszy X-BOX nie odniósł sukcesu, a wręcz przeciwnie - przyniósł straty Microsoftowi. Niestety oni i tak mają tyle kasy, że taka porażka dla nich to nic takiego, podczas gdy inna firma mogłaby już stanąć na granicy bankructwa. Raduje mnie również fakt, iż coraz więcej osób żałuje zakupu zawieszającego się, nie sięgającego do pięt PlayStation3, X-BOX-a 360! ;>

Wracając jednak do Segi - chodzą słuchy, że Sega na nowo zarejestrowała swój znak firmowy i że może być to z przyczyny tego, iż mają zamiar wypuścić jakąś konsolę.
Kto wie, może przy kolejnej generacji za pięć-sześć lat?
Może umowa z Microsoftem nie była na czas nieograniczony? ;>

W temacie o firmie Sega trudno byłoby nie wspomnieć o jej maskotce - wspaniałym naszym kochanym jedynym Soniczku : ) Myślę, że żadna inna firma nie ma tak wspaniałej maskotki, nawet Nintendo.
Poza tym oczywiście Virtua Fighter, Shenmue i wiele innych : )
after the first embrace from you my senses knew
the look of Love was in your eyes
kreska
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Re: Sega

Postprzez shanxi » 2008-03-26, 22:56

Ja w całym swoim życiu grałam tylko : w CS'a, Quake, Wart Craft, Duke Nukem 3D, lubię strzelanki i gry strategiczne... (blondynki wbrew pozorom czasem myślą)
Ostatnio edytowano 2008-03-27, 00:19 przez shanxi, łącznie edytowano 2 razy
shanxi
-#Użytkownik 90%
-#Użytkownik 90%

Postprzez r4d3k » 2008-03-27, 00:23

kreska, skąd u Ciebie tak szeroko pojęta wiedza nt. Segi? Przecież cała ta firma nadaje się do szuflady z napisem "old-school" ;)
A, i lepiej nie poruszałbym kwestii xbox360 vs PS3 bo to temat rzeka.
r4d3k
-#Administrator
-#Administrator

Postprzez kreska » 2008-03-27, 16:16

r4d3k, jeszcze dwa lata temu nie wiedziałam nic na temat żadnych gier i konsol. Wtedy jednak poznałam swojego obecnego chłopaka i rzecz się zmieniła. To największy maniak na świecie, wielokrotnie opowiadał mi historię konsol od początku do dziś i udało mu się mnie tym zafascynować. On jest kolekcjonerem konsol. Z tego, co on mówił, z gier i z "klimatu" konsol najbardziej umiłowałam Segę właśnie : )

r4d3k napisał(a):nie poruszałbym kwestii xbox360 vs PS3 bo to temat rzeka
Mam wrażenie, że właśnie zachęciłeś mnie do podjęcia tej kwestii. Chyba założę osobny temat!
after the first embrace from you my senses knew
the look of Love was in your eyes
kreska
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Powrót do Gry