Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

przygotowanie do ciąży

Ciężko logicznie opisać ten dział - wszystko, co związane z kobietami... ; )

przygotowanie do ciąży

Postprzez venus » 2017-11-09, 16:50

jak się najlepiej przygotować do ciąży? dopiero myślimy o dziecku czy już teraz powinnam zacząćbrać jakieś witaminy? Do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie a chcę jak najlepiej się przygotować :)
venus
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%

Re: przygotowanie do ciąży

Postprzez Molamala » 2017-11-25, 23:54

Pierwszym krokiem powinna być zmiana diety, suplementacja, zrzucenie dodatkowych kilogramów (jeśli posiadasz). No i oczywiście odstawienie używek, jeśli palisz musisz rzucić :) Poczytaj o diecie na płodność, warzywa, owoce, tłuszcze omega3. Przynajmniej 3msc przed planowaną ciążą trzeba łykać kwas foliowy, aczkolwiek dużo mówi się ostatnio o wit D3 i kwasach DHA, warto łykać cały kompleks witaminowy dla mam :) Dobrze, że myślisz o ciąży wcześniej, dużo dzieci jest nieplanowanych i matki zaczynają suplementację po I trymestrze. Ja po pierwszej ciąży żałowałam, że nie łykałam nic wcześniej, w drugiej już od okresu planowania do końca karmienia piersią mamadha premium brałam, mogę polecić. Zawsze warto zminimalizować ryzyko wad płodu :)
Molamala
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%

Postprzez kitimi » 2017-12-11, 19:25

Tak, odpowiednia suplementacja jest w sumie najważniejsza. Ja brałam na początku tylko kwas foliowy, potem przerzuciłam się na mamadha premium bo nie byłam w stanie dobrej diety utrzymać, do tego stres i wyniki nie były świetne. Co ciekawe to też był okres świąteczny, więc obowiązków bardzo dużo. Średnio wspominam ten czas, ale potem było już dużo lepiej :) tabletki bardzo dobre
kitimi
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%

Postprzez Milena32 » 2018-01-10, 12:06

Ja zdecydowałam się na wzbogaceniu mojej diety o warzywa krzyżowe, które są idealne w profilaktyce przeciwgrzybiczej, przeciwwirusowej, przeciwmiażdżycowej. Wszystkiego dowiedziałam się, czytając ten artykuł > https://portaldlazdrowia.pl/warzywa-krzyzowe/ Myślę, że takie warzywa przyniosa wiele dobrych skutków, zwłaszcza w ciąży, a ich koszt jest niewielki. A co wy o tym sądzicie ?
Milena32
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Powrót do Kobiece sprawy