Gadane.pl - tysiÄ…ce wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gad¿ety, prezenty

Protest pielęgniarek

Polityka nie jest dla wszystkich. Jeśli czujesz w sobie żyłkę dobrego mówcy, masz poglądy, o których nie boisz się mówić to jest to dział stworzony specjalnie dla Ciebie.

Protest pielęgniarek

Postprzez BooBoo » 2007-06-26, 10:00

Ostatnio w TV i na portalach z newsami dużo się słyszy o protestujących pielęgniarkach. Że niby im podpasek nie chcą dać, że rozpoczynają głodówkę, że nikt nie chce z nimi rozmawiać...

A z tego co dzisiaj w radiu słyszałem, to podobno Kaczor chciał rozpocząć z nimi dialog, ale one się nie zgodziły.

No i ten pomysł, żeby dać im podwyżki naszym kosztem, czyli poprzez wyższe podatki..

Co o tym myślicie? Należą im się podwyżki? Dobrze, że strajkują?

Bo moim zdaniem pielęgniarki naprawdę mało zarabiają, jak na swoje obowiązki, które muszą pełnić w szpitalach. Ale z drugiej strony trochę dramatyzują z tymi podpaskami i innymi rzeczami, że ich policjancji biją, nikt ich nie kocha itp. Trochę na pokaz to wszystko.

Poza tym jak one w końcu dostaną podwyżki, to kto następny wyjdzie na ulice? Nauczyciele? Kasjerzy? Pani z monopolowego? Oni też mało zarabiają..
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 700
Dołączył(a): 2007-05-07, 22:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez szczera113 » 2007-06-26, 17:32

właśnie i to jest najgorsze bo jak już jedni wyjdą to zaraz drudzy jak takie papugi też leca na ulice z transparentami... nio dosadnie widać tu ze strony pielęgniarek lekkie przegięcie :( nikt ich nie bije, nikt ich nie wyzywa... to one całość prowokują... mają zapewnione warunki takie jakie przystają dla protestujących... hm... to wkońcu jak jest strajk to wydaje mi się że coś sie zdobywa kosztem czegoś... nikt im pod nos nie bedzie przynosił pysznych obiadków i deserków... same wybrały sobie taki typ protestu... a co do dostarczania dla nich przez państwo środków higieny to wcale tak źle też nie mają... eee wiecej krzyku niż to wszystko warte... nio tak płac wysokich nie mają i jakby im podwyżyli to naszym kosztem-> nio to źle dla nas, jakby zorganizowali dodruk pieniądza to niesie to za sobą także niemiłe konsekwencje dla państwa- tak źle i tak nie dobrze :(
"Mów szeptem a usłyszą Cię tłumy..."
Avatar użytkownika
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-05-20, 18:55
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez optymistka » 2007-06-27, 14:34

walczą o słuszną sprawę... podwyżki im się należą!... tylko szkoda, że wymuszają to tym sposobem... najpierw wyszli na ulicę górnicy, teraz służba zdrowia jeśli dostaną tego czego chcą to w ich ślady pójdą inni i przez cały rok siedziba premiera będzie okupywana przez protestujących hehe :) a wokoło pełno zamieszania... no niestety nasz premier jest mało "rozgarnięty" i nie potrafi nagocjować... szkoda, że na nowe gabinety pieniądze się znalazły a na szpitale nie! :confused: no może trochę za bardzo dramatyzują, ale to wkońcu kobiety :)
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez BooBoo » 2007-06-28, 09:42

Dzisiaj słyszałem, że już niedługo mają wyjść na ulice celnicy, bo chcą 1500 zł podwyżek dla siebie.

Jak już wspomniałem wcześniej - moim zdaniem też pielęgniarkom należą się podwyżki. Ale, żeby nie wymuszały one tego w taki sposób jak teraz to czynią. Bo to po pierwsze śmieszne jest, po drugie tragiczne, a po trzecie jak się słyszy o podpaskach to nawet ohydne..

A co do górników -> połowa z nich powinna zostać zwolniona z pracy, bo górnictwo w Polsce w tej formie co jest przynosi jedynie straty.
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 700
Dołączył(a): 2007-05-07, 22:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez asiasia » 2007-06-28, 14:58

Ale pielegniarki przeciez nie godza sie na podwyzki kosztem najbogatszych( bo na takich wlasnie mialyby byc nalozone podatki) Dzisiaj slyszalam w radiu jak szefowa zwiazkow zawodowych pielegniarek mowila: " Nie jestesmy janosikami zeby zabierac bogatym i dawac biedniejszym". Tak wiec taka opcja chyba nie wchodzi w gre. Jednak moim zdaniem słusznie te kobiety protestuja poniewaz ich praca wymaga naprewde ogromnego wkladu i poswiecenia. Te dyzury nocne i zmaganie sie z pacjentami... Juz nie chce nawet wspominac o pielegniarkach pracujacych w zakladach psychiatrycznych...Te do dopiero maja... Wiem bo w takim szpitalu pracuje mojej kolezanki mama i bylam tam kilka razy. Uwazam ze ich wynagrodzenie jest nieadekwatne do wysilku jaki musza wlozyc w swoja prace
Asia:)
Avatar użytkownika
asiasia
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2007-05-16, 17:42
Lokalizacja: down town

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez szczera113 » 2007-06-28, 21:05

nio należy się:) kurka tylko ta Polska jest dziwna tzn nasz system sprawowania władzy... gdy wysyłały podania, prośby o podwyżki to każdy miał ich gdzieś... teraz wyszły na ulice, głodowały i też maja ich gdzieś :( więc w jaki sposób dochodzić praw w tym kraju??? nikt mnie nie przekona do tego że krzyku niepotrzebnego one nie robiły bo robiły i to dużo i niepotzrebie... choć wiem że w proteście też o to chodzi ale niech nie robią z siebie aż takich kozłów ofiarnych bo to nie na tym polega... to takie trochę żałosne... to jest wielki wysiłek zarówno dla psychiki jak i dla ciała ale czy inni pracownicy np usług nie pracują tak samo ciężko??? i co też na ulice mają wyjść z krzykiem??? dajmy spokój... jeden wielki wyścig szczórów :( ;/
"Mów szeptem a usłyszą Cię tłumy..."
Avatar użytkownika
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-05-20, 18:55
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez BooBoo » 2007-06-29, 11:33

Podwyżki pielęgniarkom się należy, to nie ulega wątpliwości. Ale czasami przesadzają z formą tych protestów. Zamiast kulturalnie, w dobrej atmosferze dochodzić swoich praw, to niekiedy krzyczą, udają, i robią z igły widły.

Ja rozumiem, że to jest Polska i rządzący mają nas po prostu w dupie (sorry, ale tak właśnie jest, nie w pupie, nie w tyłku, ale właśnie w dupie), ale czasami pielęgniarki w tym proteście przesadzają.
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 700
Dołączył(a): 2007-05-07, 22:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez zanet1303 » 2007-07-04, 17:44

BooBoo .. no sory.. ale ja jestem z nimi.. jakby nie krzyczały i nie przesadzały to dalej by charowały za nędzne pieniądze, a tak angażują prase..sławnych ludzi oni im pomagają i rądzący w Polsce zaczynają się nimi z coraz większym rozmachem interesować
Nie Szukaj Kogoś Z Kim Możesz Być..Ale Kogoś
Bez Kogo Nie Umiesz Żyć... :*
Żanetka:D
Avatar użytkownika
zanet1303
-#Użytkownik 70%
-#Użytkownik 70%
 
Posty: 597
Dołączył(a): 2007-06-01, 21:14
Lokalizacja: Z Daleka:D

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez BooBoo » 2007-07-05, 09:55

No tak, ale krzyczenie o podpaski moim zdaniem jest niesmaczne, szczególnie kiedy słyszy się o tym podczas posiłku ;)
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 700
Dołączył(a): 2007-05-07, 22:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez optymistka » 2007-07-05, 15:49

no podpasek się uczepił! :) może z deka przeginają, ale należy im się jednak...
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez BooBoo » 2007-07-06, 09:31

No należeć to należy... ale nie wszystkim ;) Miałem to nieszczęście kilka razy zapoznać się z pielęgniarkami, które wykonywały swój zawód z łaski swojej i były tak nieuprzejme do pacjenta, że to szok.

Ale nie będę generalizował..

Zresztą dzisiaj słyszałem w radiu, że jedna z głodujących została przetransportowana do szpitala po tym jak zasłabła.
Obrazek
BooBoo
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 700
Dołączył(a): 2007-05-07, 22:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez optymistka » 2007-07-06, 15:18

też to słyszałam :| a swoją drogą to fakt niektórym to przydała by się lekcja manier
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez szczera113 » 2007-07-07, 18:09

no ale one chca otrzymac ludzkie pieniadze za wykonywanie swej pracy która niesie pomoc ludziom, ale czy w ludzki sposob do tego dąża??? nisadze ;/
"Mów szeptem a usłyszą Cię tłumy..."
Avatar użytkownika
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-05-20, 18:55
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez zanet1303 » 2007-07-08, 00:03

..muszę się przyznać, że jestem całym sercem ..duchem,ciałem i wolą z pielęgniarkami..sama chcę być pielęgniarką..DZIEWCZYNY TAK DALEJ!!!...No w końcu jak będe już ta pielęgniarką to dzięki nim będe miała większą płace ;)...ale dla jasności: chcę być pielęgniarkom bo kocham pomagać ludziom a nie dla pieniedzy.. :*
Nie Szukaj Kogoś Z Kim Możesz Być..Ale Kogoś
Bez Kogo Nie Umiesz Żyć... :*
Żanetka:D
Avatar użytkownika
zanet1303
-#Użytkownik 70%
-#Użytkownik 70%
 
Posty: 597
Dołączył(a): 2007-06-01, 21:14
Lokalizacja: Z Daleka:D

Re: Protest pielęgniarek

Postprzez szczera113 » 2007-07-08, 15:16

a ja i tak uwazam i uwazac bede ze przesadzaja.....
"Mów szeptem a usłyszą Cię tłumy..."
Avatar użytkownika
szczera113
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2007-05-20, 18:55
Lokalizacja: Trzcianka

Następna strona

Powrót do Polityka



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron