Gadane.pl - tysiÄ…ce wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gad¿ety, prezenty

Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Przed szkołą nie da się uciec. Z perspektywy czasu nawet nie warto. W tym dziale rozmawiamy o wszystkim co związane z naszą edukacją.

Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez Aro88 » 2012-09-02, 14:34

Cześć!

Teraz w telewizji i ogólnie mówi się, że informatyka to przyszłościowy zawód. Zapewne jest w tym trochę prawdy, jednakże czy jest tak na pewno? Wydaje mi się, że informatyka jest tylko dla ludzi, którzy potrafią logicznie myśleć i chcą się ciąglę czegoś nowego uczyć - wkońcu technologia informatyczna ciągle idzie do przodu :)

A jakie jest Wasze zdanie?
Aro88
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2012-09-02, 14:26
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez paullina9492 » 2012-09-02, 14:45

Jestem studentką infy na PG i owszem jest to dziedzina, ktora sie cały czas rozwija. Jednak studia to studia- pierwszy rok sama matma prawie i fiza. Dopiero potem coś się rusza. I tak naprawdę dopiero w pracy zaczniesz poszerzać daną specjalizacją, którą zrobiłeś.
Obrazek
Avatar użytkownika
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1842
Dołączył(a): 2009-04-10, 22:46
Lokalizacja: Trn
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez Lukaszek » 2012-09-02, 15:58

Ja jestem tylko po technikum informatycznym. Nie poszedłem na studia, bo nie miałem nawet takiego zamiaru. Powiem Ci, że cieszę się, że nie szedłem, bo nie mam przynajmniej 5 lat straconych w d*pie. Zaraz po technikum poszedłem do roboty w swoich fachu i teraz przez te 5 lat praktycznej nauki zawodu potrafię zrobić więcej, niż informatyk z tytułem magistra, co dopiero skończył szkołę (sąsiad chodził, dlatego też sam korzystał wiele razy z moich praktycznych wskazówek)
Lukaszek
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2012-09-01, 16:38
Wiek: 22
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez m-l » 2012-09-02, 22:05

Studia studiom nie równe - student studentowi nie równy. Jeden się nauczy, a drugi nie - wiele zależy od podejścia i możliwości.

Jestem po ekonomii kończonej na jednej z lepszych uczelni i z perspektywy czasu nie żałuję, że studiowałem. Oczywiście, że przez 5 lat powinienem nauczyć się 300% więcej niż się nauczyłem, ale to po części moja wina. Na studia warto iść dla kontaktów i kreowania światopoglądu, a nie dla czystego zdobywania wiedzy, bo sposób jej przekazywania jest często archaiczny :)
m-l
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2012-08-23, 09:13
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez gadaczka » 2012-09-03, 14:54

W dzisiejszych czasach znać podstawy informatyki - dobra rzecz. Ale niczego nie ma za darmo, do tej dziedziny nauki także należy się przyłożyć i to solidnie, aby potem były jakiekolwiek widoczne efekty. Pozdrowionka.
Avatar użytkownika
gadaczka
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2012-09-03, 14:07
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez Andzia_Wawa » 2012-09-03, 22:10

Hehe mnie to tam studia kojarzą się jedynie z imprezowaniem - ojj to jest wielki plus studiów dziennych :) No ale niestety, te czasy minęły. Czy studia mi pomogły? W sumie jestem na innym kierunku (pedagogika) no i dzięki tym studiom na pewno było łatwiej znaleźć pracę :)
Andzia_Wawa
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2012-09-02, 15:25
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez majster » 2012-09-03, 22:45

Gadaczka dobrze gada, trzeba jej polać ;D

A tak poważnie - wszystko się teraz komputeryzuje, dlatego uważam, że warto znać chociaż podstawy :)
majster
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2012-08-31, 17:19
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez gadaczka » 2012-09-04, 12:10

Obiecanki cacanki - polać ? i gdzie to jest? hi hi hi. Pewnie się rozlało? hi hi hi. A tak na poważnie, faktycznie w dzisiejszych czasach nie ma niczego działającego bez pomocy komputerów, no może jedynie jeszcze my poruszamy się za pomocą własnych odnóży. Chociaż za parę lat, kto wie, może bez programatora nie będziemy w stanie funkcjonować.???. Jak postęp, to postęp. I to na całej linii. Pozdrowionka. Pa.
Avatar użytkownika
gadaczka
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2012-09-03, 14:07
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez Michcio » 2012-09-04, 19:13

Dokładnie. Komputery są obecne w każdym chyba etapie rozwoju firm czy też przemysłu.

W sumie to dzięki nim właśnie cały świat idzie do przodu.
Michcio
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2012-09-01, 01:12
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez gadaczka » 2012-09-06, 11:49

Hmmm........, oby tylko dzięki nim świat szedł do przodu. Gorzej jak to będzie coś innego. hi hi hi. Chociaż to wcale może nie być śmieszne.
Avatar użytkownika
gadaczka
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2012-09-03, 14:07
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez Toska » 2018-03-31, 10:33

Mi po głowie chodzi przywództwo oraz zarządzanie zasobami ludzkimi w https://ibd.pl/ibd-mba/ Mają ciekawe kierunki i świetną kadrę.
Biznesowe kierunki moim zdaniem mają sens i są naprawdę przyszłościowe. Chciałabym rozwijać swoją karierę a studia podyplomowe zdecydowanie mi w tym pomogą. IBD stworzyło program MBA we współpracy z zagranicznymi szkołami biznesu. Myślę, że warto skorzystać z ich oferty.
Toska
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2017-09-13, 08:54
Wiek: 26
Płeć: Kobieta

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez zofialipska » 2018-06-15, 13:43

ja studiowałam informatykę i pracuję w zawodzie i nie uważam żeby to nie był przyszłościowy zawód. Wręcz przeciwnie. Oczywiście wszystko zależy od tego na jakiej się uczy uczelni - czy dobrze przygotowują studentów zarówno pod kątem wiedzy teoretycznej, jak i praktycznie pod kątem przyszłej pracy w zawodzie. Studiowałam na WSHwe Wrocławiu i uważam to najlepsza uczelnia pod tym względem. A mam porównanie, bo w sumie jestem po trzech kierunkach na różnych uczelniach
zofialipska
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2018-06-15, 12:48
Wiek: 30

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez darek332 » 2018-06-28, 14:12

Jakby porównywać ostatnie trzydzieści lat to świat okropnie został opanowany przez komputery. Trzeba się zastanowić co będzie za kolejne 30 lat.

__________________________________________
https://k1transport.co.uk/
darek332
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-06-28, 14:11
Wiek: 0

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez zofialipska » 2018-07-18, 09:11

nie uważam że informatyka to wielkie boom, to po prostu kierunek który zawsze będzie przydatny i informatycy zawsze będą mieli pracę. Przyczynia się do tego rozwój technologiczny. Ważne jest teraz żeby się dobrze wyspecjalizować, wyróżnić, porządnie nauczyć - potem będzie łatwiej w pracy. Na mojej uczelni -WSH we Wrocławiumaja właśnie takie podejście. Dlatego nie miałam ani problemu ze znalezieniem pracy ani w odnalezieniu sie w pracy.
zofialipska
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2018-06-15, 12:48
Wiek: 30

Re: Czy informatyka to tylko wielkie boom?

Postprzez masia » 2018-08-13, 15:04

Teraz jest boom na informatykę i jest to logiczna konsekwencja rozwoju technologicznego. Po pierwsze - zarobki. Przeciętny informatyk nie podniesie głowy poniżej 7 tysięcy złotych. Po drugie - wygoda. Pracując zdalnie np. przy pomocy programu AnyDesk Professional możemy rozwiązywać swoje problemy siedząc np. na plaży. Wystarczy, że mamy solidny laptop i dobry internet bezprzewodowy. Po trzecie - zawód informatyka jest przyszłościowy. Czy za 20 lat będziemy potrzebowali aż tylu kierowców? Wątpiłbym. Wiele rzeczy zostanie zoptymalizowana, skąd mamy mieć pewność, że nie braknie dla nich pracy?
masia
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2018-04-18, 11:26
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Następna strona

Powrót do Szkoła



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron