Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

mmorpg!

Lubisz grać? Masz swoje ulubione gry, o których chciałbyś porozmawiać? W tym dziale spotkasz podobnych maniaków.

mmorpg!

Postprzez coti » 2009-07-06, 14:06

Pomyślałam że zajrzę do gier, i pusto tu coś :P nie grywacie?
Simsy, escape.. a może ktoś gra w jakieś mmorpg?
( mmorpg - Massively-Multiplayer Online Role Playing Game )

Kiedyś większość czasu spędzałam właśnie na simsach.. ale potem znalazłam się w grupie graczy, i po dłuższym czasie w lapki mi wpadl World of Warcraft :P i chwilami żałuje, że poznałam go tak późno :D
dzisiaj jestem dumnym maniakiem, więc bulwers (a jaak rotfl ), że naprawdę nie znalazłam tu wątku o tak popularnej grze :D
graliście? chcieliście grać? czy zupełnie nie jesteście zainteresowani?
niekoniecznie pytam tylko o WoW'a, jak wskazuje temat ;)
ja np poprzednio gralam w Perfect World, polecam dla dziewczyn, (mangowe, magiczne, i wogóle) :D
coti
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%

Re: mmorpg!

Postprzez paullina9492 » 2009-07-06, 14:11

hym nie grywalam nigdy :D
napisz cos wiecej o co chodzi w tej gierce to sie zastanowimy =)
Obrazek
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez coti » 2009-07-07, 23:13

chyba tu trochę teorią powinnam zarzucić..? ??

MMORPG – rodzaj gier komputerowych RPG, w których duża liczba graczy może grać ze sobą w wirtualnym świecie. Podobnie jak w innych rodzajach RPG gracz wciela się w postać i kieruje jej działaniami.

Cechy mmorpg:

* styl gry oparty na grze fabularnej np. World of Warcraft, czyli: zadania do wypełnienia (questy), potwory do pokonania, łup do zdobycia, "nabicie" poziomu;
* system rozwijania postaci: wzrost umiejętności i/lub poziomu postaci, dzięki zdobytym punktom doświadczenia;
* ekonomię opartą na handlu między graczami lub między graczami a NPCami;
* system gildii lub klanów, do których mogą dołączać gracze;
* Mistrzów Gry (GM - Game Master), którzy nadzorują świat gry.
* administratorów, którzy nadzorują pracę serwera gry.

a teraz konkretniej, co do WoW'a:

Grę rozpoczyna się wyborem rasy i klasy postaci, a także (pośrednio – poprzez rasę) frakcji (Horda - 'ci źli' /Alianci - 'ci dobrzy' :p). Nadaje się swej postaci wygląd oraz imię. Po stworzeniu postaci gracz znajduje się w strefie startowej (ang. Start Zone) na pierwszym poziomie rozwoju postaci. Celem gry jest osiągnięcie 60 (lub jeśli posiada się dodatek The Burning Crusade – 70, a w dodatku Wrath of the Lich King – 80) poziomu, wykonywanie zadań zlecanych (tzw: Questów) przez bohaterów niezależnych (NPC), uzyskiwanie coraz wyższej reputacji w przeróżnych ugrupowaniach (dającej np możliwość korzystania z instancji/lochów o trudności Heroic lub kupowania specjanych przedmiotów), zdobywanie jak najlepszego magicznego ekwipunku (zwiększającego atrybuty gracza) oraz bronienie honoru swojej frakcji na polach bitwy (wątek średniowiecznej rycerskiej walki ku chwale wyższych idei :P).

Mimo, że gra na oficjalnym serverze Blizzarda jest płatna, mamy możliwość darmowej gry na serverach prywatnych.

No więc myślę że tytułem wstępu tyle wystarczy.. Choć to nie wszystko, co WoW ma do zaoferowania :p
olbrzymi (międzykontynentalny) obszar gry i różne sposoby przemieszczania się (koleje, gryfy, mounty, statki, teleporty), talenty, profesje które można rozwijać (zaklinanie, gotowanie, jubilerstwo, garbarstwo, itd), dwa (glowne) typy rozgrywki: PvP (walki graczy między sobą) i PvE (gracz kontra 'moby' - potwory)..

...
Czuję, że spoczywa na mnie odpowiedzialność za wasze pierwsze wrażenie o tej grze xD
To tylko brzmi tak strasznie, trzeba spróbować po prostu ;)
coti
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%

Postprzez zubr » 2009-07-08, 19:49

Kiedys tak... bardzo czesto i bardzo dlugo... praktycznie no lajf :D w Lineage 2 na prywatnym serwie :D on-line bylo tam wiecej osob niz na oficjalu :D serwer sie zmienil nie do poznania po zaniedbaniach ze strony admina :/ korupcja ktora powodowala duze roznice w sprzecie graczy co "zabijalo" grywalnosc i magie tej gry na tym serwie. Ekipa sie rozpadla i jakos przestalem w to grac. Juz nie mam uzaleznienia od L2 chociaz jak wspomne czas spedzony w L2 na ts'ie to mile wspomnienia z PVP. L2 to jest to :D w wow mialem okazje grac na oficjalu i na priv ale jakos sie do tej gry nie przekonalem za bardzo "przerysowana" jak dla mnie... chociaz uroku daje spolacznosc i to z kim sie gra to chyba najwazniejsze :D
[cenzura]
zubr
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez coti » 2009-07-09, 12:51

ja z kolei nie grałam nigdy w L2 ;) ale znam takich, co grywają do dziś chyba, i też się zachwycają :)
no racja, 'niby' ma wpływ na grę to z kim się gra.. ale np choć zaczęliśmy grac z założeniem wspólnoty w grze, w rzeczywistości większość akcji ma miejsce z randomami ;) no i podzieliła nas różnica czasu spędzanego przy kompie, a więc spore przestrzenie miedzy lvl i takie tam.. chociaż moja gildia to znajomi znajomych, i choć ich nie znam, to.. prawie jak znajomi =)
no i nawet jeśli się ze znajomymi nie gra, zawsze jest szansa poznania innych ciekawych ludzi. Choć to znajomości wyłącznie WoW'owe, przydatne na insty :p
W Perfect World grałam najpierw.. i.. mój ojciec gra do dziś xD a zaczął przeze mnie.
Czuje się winna momentami :P
widzicie laski? wciąga :D
coti
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%

Postprzez klucznik » 2012-03-22, 18:31

//Post wycięty - spam aż głowa puchnie

m-l
klucznik
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%