Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Nasz sprzęt!!!

Rozmowy na temat sprzętu komputerowego oraz technologii wokół internetu.

Re: Nasz sprzęt!!!

Postprzez r4d3k » 2007-11-12, 16:14

A jak inaczej chcesz pograć w gry obsługujące dx10 bez Visty? Nie da rady.
Poza tym Vista nie jest aż taka zła - trzeba ją jedynie na samym początku odpowiednio ustawić, powyłączać kilka rzeczy i wtedy działa nawet lepiej niż XP. Wiem to z własnego doświadczenia.
r4d3k
-#Administrator
-#Administrator

Postprzez Dawid_24 » 2007-11-12, 17:16

r4d3k masz całkowitą rację, ja siedzę na tym systemie praktycznie od jego początków i na razie nie narzekam. W sumie spotkałem parę kłopotów - ale w XP też się zdarza. Jeśli chodzi o granie w gry - to robią już jakieś odpowiedniki DX10 na WinXP ale to na pewno nie będzie to samo. Jak ma się sprzęt który parametrami odpowiada zaleceniom visty to system chodzi jak ta lala. Ja nie czuje różnicy w działaniu w porównaniu do XPeka, choć wiem, ze ta jednostka którą mam to też kupa pieniędzy zapewne.

Reasumując, nie ma co się zrażać do visty tylko dlatego, że jest to wytwór microsoftu.
Dawid_24

Postprzez Patryk392 » 2007-11-12, 17:22

Ale ponoć Vista ma błędy i ma wyjść nowa, poprawiona wersja...
Jak wyjdzie poprawiona to sobie kupię :P kolega ma Viste i podoba mi się ogólnie...
Ale też trzeba mieć bdb sprzęt aby chodziła bez zarzutów...
Z XP było to samo, na początku były błędy :confused: dopiero potem wyszło Professional
Patryk392

Postprzez DjTiestoFun » 2007-11-12, 18:24

Ale ja i tak zostane przy moim kochanym XP!!! :*
DjTiestoFun

Postprzez Dawid_24 » 2007-11-12, 23:57

DjTiestoFun zapewniam Cię, ze nie pozostaniesz przy swoim WinXP. Technologia idzie na przód a my chcąc czy nie musimy iść z nią. Chociażby ten wspomniany DirectX10. Tutaj pozwolę sobie przytoczyć fragment mojego życia, kiedy to siedziałem tylko i wyłącznie na windows 98 SE, wyszedł windows XP, w ogóle pamiętam sobie jak wszyscy mówili, ze to cudo o niebo lepsze niż jakikolwiek inny system - ja oczywiście miałem starego kompa, na którym chodził dobrze wspomniany Win98, później zakupiłem nowego kompa, wpadła mi płytka z Win98 w ręce (wtedy nawet z nielegalną wersję) chciałem ją tylko przetestować, nie byłem świadom, że będzie u mnie dłużej niż na okres testowania. I powiem Ci, że jak zobaczyłem szybkość działania tego systemu, w ogóle jego to "coś" ta szata której brakowało w ubogim Win98. Niezawodność (chociaż zdarzały i nadal zdarzają się jakieś bugi) to ten system był doskonały w sumie nadal go lubię. Ale z czasem będziesz miał dobry sprzęt to zobaczysz, że jak potestujesz Viste, nie będziesz chciał się przesiąść na Windows XP - kwestia tego, że na razie nie każdy może sobie pozwolić na kompa który pociągnie optymalnie viste plus nowe gry. Ale śmiem twierdzić, że już niedługo to się zmieni i będziemy słyszeć coraz częściej o Win Vista. Swoją drogą, system ma to coś w swojej szacie, zresztą nie bez powodu fani linux'a odgapiali by szate i upodabniali swój system do visty. Trochę się rozpisałem ehh. Dobrej nocy
Dawid_24

Postprzez DjTiestoFun » 2007-11-13, 14:15

A co myślicie o Linukcie( a dokładnie o Ubuntu albo OpenSuSe)
DjTiestoFun

Postprzez Dawid_24 » 2007-11-13, 20:51

DjTiestoFun linux? dobry na krótko, lub dla hakerów. Na dłuższy dystans dla "normalnego" użytkownika komputera zbędny. Osobiście miałem ubuntu jak i kubuntu na swoim kompie - w porównaniu do innych linuxów jest dość łatwy i szybki w działaniu. Jeszcze jak zaczniesz bawić się beryl'em to efekty można uzyskać niesamowite np. http://youtube.com/watch?v=_9m2CLx2-SM

Co do SuSE, też testowałem - według mnie linuxy mają dużo wspólnego ze sobą, według mnie to kolejny system na krótkie chwile by popisać się przed kolegami szczególnie z wyżej wymienionym berylem. Gdyby linuxy były takie dobre, to większość użytkowników by siedziało na nich. A tak nie jest, ok 80% osób to windowsy ok 10% osób to Mac'ki a reszta to linuxy więc sam widzisz. Jeżeli lubisz pograć, popisać z osobami, pobawić się programami to nie polecam linuxa, więcej z tym zabawy przy instalacji czegokolwiek niż korzystania z programów.
Pozdrawiam
Dawid_24

Postprzez DjTiestoFun » 2007-11-14, 11:45

Moim zdaniem to Linuks instaluje sie tylko do przygody, ale coś nowego zawsze fajnie sie testuje!!! Osobiście Ubuntu testowałem tylko tydzień i byłem zadowolony ale miałem problemy ze znalezieniem emulatorów do programów z windowsa takich jak Adobe photoshop(W linuksie jest oczywiściue gimp ale to nie to samo), ares oraz do NFS Carbona. Brakowało mi także mojego kochanego pasjansa :* :D .
DjTiestoFun

Postprzez zbawiciel666 » 2008-07-09, 08:37

Linux dobry dla programistów...ja wole tradycyjną winde xp .
START>Wszystkie programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe>Informacje o systemie. Tutaj też wszystko jest ładnie opisane.

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 :)
Intel Celeron ~1800Mhz
512RAM
80GB dysk
Grafa ATI zintegrowana 128 MB
IrDa
Bluetooth
2x USB (niestety)
2x PCMCIA
1x dodatkowy monitor
1x port drukarki
karta sieciowa i telefoniczna.

Laptok TOSHIBA.
zbawiciel666

Postprzez Marta_91 » 2008-07-09, 13:32

tak patrze o czym piszecie i... dla mnie to tak jakbym czytała książkę po chińsku ;p
nie mam pojęcia jak to z tym jest u mnie, z tego co wiem to procesor mam dobry (wiele osób zartowało: "daj mi swój" ) ale pamięci mam za mało i dlatego starsznie komp zamula. słowa mojego chłopaka: "nie moja wina że masz lepszy komputer ode mnie a chodzi wolniej od mojego grata" :/
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez master » 2008-08-10, 16:57

hehe
Jak patrze na to co wy macie to się wstydzę napisać co ja mam ;P

Karta ASUS EN8600GT z wejściem HDMI... musiałem kupować takie coś nie wiem jak to się nazywa zeby podpiąć monitor bo mam to stare wejscie
Płyta Gigabyte GA-M56S-S3
Procek AMD 2x2.5
HDD- stary, ze starego kompa, 40GB xD niedługo dokupię większy ;P
Ram ddr2, 1gb (tez dokupię xD)
Zasilacz 350Wat trochę słaby ale starczy
5x wejscie USB
brak irdy i bluetooth
wszystko jedzie na XP Proffesional ;P
Obrazek
master
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Postprzez kira » 2010-11-09, 17:45

Aktualnie mam laptopa z taką konfiguracją:
http://www.gral.pl/Asus+K50IJ-SX446+T45 ... B_417.html
Ale myślę poważnie nad czymś solidniejszym.
kira
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt i Internet