Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Nienaturalne zjawiska pogodowe

Wszystko co budzi ciekawość, zjawiska paranormalne, zagadki, łamigłówki, złudzenia optyczne, UFO, sztuczki, magia i wiele innych zaskakujących rzeczy.

Nienaturalne zjawiska pogodowe

Postprzez Marta_91 » 2010-09-15, 17:09

Jak nie ma o czym gadać to pogadajmy o pogodzie rotfl
Dział może nie do końca do tego przeznaczony ale lepszego nie znalazłam...

Zauważacie że z pogodą od kilku miesięcy/lat dzieje się nie tak jak powinno? Jak nie zaspy to ulewy, upały, chlapa... Według was jest w tym coś dziwnego czy to naturalne "kaprysy" pogody? Jaka może być ich przyczyna - czy to wina człowieka? Jaki macie stosunek do teorii o globalnym ociepleniu?

Pogoda w tym roku oszalała. Po tęgiej, nadzwyczaj śnieżnej zimie, fali powodzi i afrykańskich upałów, zamiast ciepłego końca lata funduje nam późną, ponurą jesień.

Co nas czeka w najbliższych miesiącach? Wilgotny i chłodny październik. Potem nieprzyjemny, zimny listopad. Po nim wyjątkowo łagodny grudzień. I w styczniu prawdziwa, lecz nie katastrofalna zima.

A przede wszystkim - gdzie ta nasza złota polska jesień? :x
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Re: Nienaturalne zjawiska pogodowe

Postprzez .reSt » 2010-09-15, 20:33

Nie da się raczej zaprzeczyć że człowiek jest w większości odpowiedzialny za te "chimerki" pogody. Każdy z nas na codzień używa rzeczy które powiększają dziurę ozonową, produkujemy tony śmieci.
Ja słyszałem że to ma być bardzo sroga zima, bo jakiś prąd zaczynający się w zatoce meksykańskiej zwolnił o połowę i nie nosi ciepłego powietrza. Możliwe że to z powodu niedawnego wycieku ropy.
.reSt
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez Marta_91 » 2010-09-16, 11:11

Czytałam o tej zimie i prądzie z zatoki meksykańskiej, własnie z artykułu o tym pochodzą cytaty jakie zamieściłam, z tym prądem to bardziej skomplikowana sprawa i niekrzórzy przesadzają i zbytnio koloryzują - zima nie będzie taka straszna - podobno.
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez .reSt » 2010-09-17, 20:02

Czytałem o tej pogodzie trochę. I powiem Ci że źródła są podzielone... Jedni mówią że to będzie zima jakiej nikt z nas nie pamięta. Inni, że będzie ostra, ale wcale nie ostrzejsza od ostatnich, a jeszcze inni że będzie to zwykła zima, bez większych mrozów.
I wierz tutaj w meteorologie :P
.reSt
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Powrót do Zaskakujące, dziwne...