Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Wybory na Ukrainie - koniec Pomarańczowych?

Polityka nie jest dla wszystkich. Jeśli czujesz w sobie żyłkę dobrego mówcy, masz poglądy, o których nie boisz się mówić to jest to dział stworzony specjalnie dla Ciebie.

Wybory na Ukrainie - koniec Pomarańczowych?

Postprzez Marta_91 » 2010-01-18, 01:27

Nie wiem czy znajdę kogoś do dyskusji w tym temacie, ale jednak cała ta sytuacja bardzo mnie irytuje. Mam wrażenie że to co wydarzyło się 5 lat temu runęło w gruzach. Cieszyłam się, że kolejny kraj - Ukraina - wyrwał się spod ucisku Rosji. Pomarańczowa rewolucja, polityka wreszcie zwrócona na zachód. Próba usamodzielnienia się. Nie znam dokładnych szczegółów, ale to było aż tak złe, by znów zwrócić się do "Matki Rosji"? Potwierdzono demokratyczność tych wyborów. Ukraińcy już prawie zdecydowali. Wiec mogę się tylko starać ich zrozumieć.
Wyniki sondażu powyborczego pokazały, że do drugiej tury wyborów prezydenckich przeszedł były premier i lider prorosyjskiej Partii Regionów Ukrainy Wiktor Janukowycz z poparciem 31,5% głosów oraz obecna premier Julia Tymoszenko, która uzyskała 27, 2% głosów. Urzędujący szef państwa Wiktor Juszczenko uzyskał jedynie 6% poparcia.

a komentarze jeszcze bardziej mnie zdziwiły. czyli to, czego mnie uczą o komunizmie jako o niesprawiedliwym reżimie jest błędem?
Obrazek

pozostaje tylko to... - http://www.youtube.com/watch?v=R_sU1uyO7BM
"dla nich stali w mrozie w pomarańczowym kolorze..."
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Re: Wybory na Ukrainie - koniec Pomarańczowych?

Postprzez optymistka » 2010-01-18, 23:50

Szczerze, to często wchodzę z mamą w dyskusję na temat komunizmu. ;D Ja ze swoimi argumentami szkolnymi, ona - wręcz przeciwnie, mówi, że wcale nie żyło się źle. Ok były te kolejki w sklepach itd. ale.. ona nie narzeka! zawsze mnie to irytuje/irytowało. No ale trzeba się zastanowić, czy w polsce w ogóle był komunizm, o co sprzeczają się nawet historycy. Więc nie dziwie się tym komentarzom.
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Re: Wybory na Ukrainie - koniec Pomarańczowych?

Postprzez Marta_91 » 2010-01-19, 00:51

Też racja. To co było na pewno nie miało takiego wymiaru jak w Rosji. Ale jednak coś było. A dziś już rozumiem dlaczego starsze pokolenie toleruje ustrój sprzed 1989r. Bo było dobrze. Było. Każdy miał pracę, pieniądze, mieszkanie... Ale nikt nie wiedział ukrytego bezrobocia - bo tego nie dało się zauważyć. Moja nauczycielka "dobrobyt" komunizmu tłumaczy tak: na stanowisku sekretarki w biurze pana X pełniły funkce trzy kobiety. Pracy było tylko tyle co dla jednej - juz jedna osoba bez problemu by się uporała z tymi obowiazkami. Ale jednak były trzy. Skoro trzy osoby pracują, to trzeba wypłacic trzy razy większą wypłatę. Skąd? Zaciągnąć trzy razy większą pożyczkę. I w ten sposób mamy obecną potężną dziure buzdżetową. Spłacamy pożyczki, a raczej ich ogromne odsetki...
Dzis na stanowisku sekretarki pracuje jedna osoba, a pozostałe dwie są bezrobotne, a szczęściem w nieszczęściu jest to, iż wypłatę dostaje ta jedna osoba za solidna pracę, a nie za samo posiadanie stanowiska.
Trudno to uzmysłowić naszym rodzicom, dziadkom itp... Nie widzieli spróchniałych i wątłych korzeni ustroju, tylko jego bujna, zieloną koronę.

I boję się że tak samo może być na Ukrainie. Było źle ale Ukraina wkroczyła na droge demokracji, liberalizmu, wolnego rynku itp. To spowodowało kryzys - wiec znów wraca polityka prorosyjska. Ale tak trudno zrozumiec, że żeby było lepiej, najpierw musi byc gorzej.
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Powrót do Polityka