Gadane.pl - tysiÄ…ce wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gad¿ety, prezenty

Żeby żyło nam się lepiej...

Polityka nie jest dla wszystkich. Jeśli czujesz w sobie żyłkę dobrego mówcy, masz poglądy, o których nie boisz się mówić to jest to dział stworzony specjalnie dla Ciebie.

Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez Przemek18 » 2009-10-11, 22:15

Wszyscy wiedza jaka jest sytuacja w Polsce skandal ściga skandal politycy się kłócą a ludzie na tym tracą chodząc na wybory trzeba wybierać mniejsze zło polityka które mniej nakradnie mniej się będzie aferowal i będzie udawał ze coś pożytecznego robi po prostu nie pogarszał danej sytuacji. Obiecywano już nam druga Irlandię no i gówno z tego wyszło a ja mógł bym powiedzieć ze możemy stworzyć druga Japonię. Japończycy wbrew pozorom są bardzo podobni do Polaków zanim osiągnęli to co maja teraz tak ze ciągle się kłócili aferowali i walczyli miedzy sobą. Oni zrozumieli ze to do niczego nie prowadzi i stali się potęgą. My tez tak możemy! Wystarczy uwiezyc ale sama wiara cudów nie stworzy tylko chęć zmiany i ciężka praca nie tylko polityków ale tak ze zwykłych ludzi. potraficie wyciągnąć rękę do swojego wroga i powiedzieć przepraszam zakopmy topór wojenny? Pewnie nie. Nienawiść do niczego nie prowadzi tworzy tylko kolejna nienawiść a wystarczy trochę pracy nad sobą żeby wybaczyć. Pomyślcie czasem czy warto to kontynuować nie lepiej się zjednoczyć? Nie dajmy nie zachodowi który nas wykorzystuje i na każdym kroku i nas oszukuje. Polacy! Zjednoczmy się! Pokażmy im ze nie maja do czynienia z byle kim. Zjednoczeni stanowimy potęgę.
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2009-09-04, 14:00
Wiek: 18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeby zylo nam sie lepiej...

Postprzez paullina9492 » 2009-10-11, 22:21

I co zwiÄ…zku z tym ?
Generalnie to nic konkretnego nie napisałeś, a to się najbardziej liczy, wiec jakie są twoje najważniejsze postulaty, oprócz krajowego zjednoczenia ?
Obrazek
Avatar użytkownika
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1842
Dołączył(a): 2009-04-10, 22:46
Lokalizacja: Trn
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Zeby zylo nam sie lepiej...

Postprzez Przemek18 » 2009-10-11, 22:49

Oprócz krajowego zjednoczenia to Prowadzenie polityki zagranicznej i zjednoczyć wszystkich Słowian rozwinąć wspólnie nasza gospodarkę pozmieniać co nieco w systemach zrobić miejsce bardziej przyjazne dla Ludzi którzy tego chcą. Główny cel to na zawsze przerwać krąg wzajemnej nienawiści wiem ze tego nie da się wyeliminować ale bardzo ograniczyć się da nie zamierzam zmieniać systemu żeby wyszło z tego coś podobnego do faszyzmu czy komunizmu. Chcę zastosować niektóre rozwiązania z zachodu np. Szkoła wprowadzenie poziomów jak tu w Anglii może jest dobrym pomysłem ale uważam ze lepiej jest się skupić na uwadze nauczyciela poświęcanej uczniowi tak ze system oceniania można by było wprowadzić. Zainwestować ile się da w Szkolnictwo, Służbę Zdrowia, i pozostałe służby publiczne. Pewnie spytacie się skąd na to pieniądze wystarczy uzależnić świat od naszych produktów prowadzić bardzo bogaty handel najlepszymi towarami mieć dobre stosunki z rożnymi krajami. Polskie kombinowanie jak tu ogolić na czysto innego bardzo się przyda :bad:. No i nie tylko Polska na tym skorzysta oczywiście nie mowie ze wszystkie udało by się dokonać podczas jednej kadencji. Podczas takiej mojej kadencji obrał bym sobie najtrudniejsza rzecz zjednoczyć Polaków i Rosjan bez nich wszystko by legło w gruzach. Tak właśnie Rosjan, tak wiem wyrządziliśmy sobie na wzajem wiele złego ale czy to ma nam przeszkodzić wystarczy wyciągnąć rękę. Zapytacie się co z wojskiem, bardzo ważna rzecz do obrony a nie ataku. Wycofać wojska z Bliskiego wschodu bo to jest bez sens kory rozpoczęli amerykanie "...Ile baryłek ropy jest warte życie człowieka?"
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2009-09-04, 14:00
Wiek: 18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeby zylo nam sie lepiej...

Postprzez paullina9492 » 2009-10-12, 16:15

Przemek18 napisał(a): Pewnie spytacie się skąd na to pieniądze wystarczy uzależnić świat od naszych produktów prowadzić bardzo bogaty handel najlepszymi towarami ...


czyli co konkretniej ? Jak chcesz uzależnić resztę świata od Polski ? Czym ?
Obrazek
Avatar użytkownika
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1842
Dołączył(a): 2009-04-10, 22:46
Lokalizacja: Trn
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Zeby zylo nam sie lepiej...

Postprzez Marta_91 » 2009-10-12, 16:53

Przemek18 napisał(a):Oprócz krajowego zjednoczenia to Prowadzenie polityki zagranicznej i zjednoczyć wszystkich Słowian rozwinąć wspólnie nasza gospodarkę

chyba nie w tym tysiącleciu. gospodarka samego wschodu i środkowego wschodu Europy jest najbardziej zróżnicowaną gospodarką na świecie. nasza już kuleje niesamowicie, a co dopiero krajów które ciągle są podatne na wpływy i ciągle odbijające sie echo komunizmu.
"zjednoczyć Słowian" - czuję się jakbym słyszała magnata sarmatę, który doprowadził Polskę do ruiny i do rozbiorów. nie da się zjednoczyć jednego narodu, a co dopiero kilka różnych... bo po dokładnym przyjrzeniu się Słowianin Słowianinowi nierówny. wspomniłes o konflikcie Polska - Rosja. a co z pozostałymi? Polska - Czechy? Dziś rządy obu państw sprawiają wrażenie szalenie się kochających, ale wielu Czechów ma zakodowany w umyśle i świadomości konflikt trwający od powstania Rzeczypospolitej o Śląsk Cieszyński, o Spisz, Zaolzie...
Polska - Ukraina, Białoruś... Ciągle można znaleźć informacje na temat usilnej polonizacji tych narodów. Także masz troche utopijne wyobrażenia, swtorzenia społeczeństwa doskonałego, zjednoczenia narodów, prawie zniesienia granic...
Przemek18 napisał(a):Chcę zastosować niektóre rozwiązania z zachodu

po II wojnie światowej zachłysnęliśmy się zachodem. na dobre nam to nie wyszło, spopularyzowała się marihuana, pojawiły się zakażenia wirusem HIV, narkotyki... fascynacja zachodem dla mnie jest błedna. "zachodnie" nie znaczy "lepsze". dopiero około lat 90. zaczelismy zwracać uwage na to co sami posiadamy, pojawiły się hasła typu "Teraz Polska" albo "Dobre bo polskie".
mówisz o reformie systemu edukacji mniej więcej na wzór angielski. owszem, polski system szkolnictwa nie potrzebuje niczego bardziej niż reformy, ale też nic innego jak reforma nie może mu bardziej zaszkodzić. w ostatnich latach wprowadzano wiele zmian, m.in. gimnazja które zyskały złą sławę, nowe zasady matury. ostatnio głośno było o mundurkach, amnestii maturalnej, a matematyka na maturze spędza niektórym sen z powiek. wszyscy już sa zmęczeni ciągłymi zmianami, nikt nie jest niczego pewien bo co chwilę zmieniają się zasady, wydawnictwa szkolne "wariują" bo nie wiedzą już co zamieszczać w podręcznikach. reformy jakie nalezałoby wprowadzić musiałyby być kosmetyczne, wprowadzeane latami, aby uniknąć rewolucji, a skłaniać się ku ewolucji.
Przemek18 napisał(a):Pewnie spytacie się skąd na to pieniądze wystarczy uzależnić świat od naszych produktów

i do tego wypowiedzieć "abra cadabra". było tak kiedykolwiek w historii Polski? cos gdzies nam w umyśle przebłyska polskie zboże. "Polska spichlerzem Europy" itp. owszem, mieliśmy sporo zboża i je eksportowaliśmy, ale w cale nie bylismy na czele. powiedzenie to jest więc mocno przesadzone. a inny przykład? długo, długo nic... ostatnio częściej sie mówi o polskich produktach rolnych i przetworach. póki co nie jest w tym wypadku z nami źle, bowiem nie uzaleznilismy sie jeszcze na tyle od rozwiązań stosowanych na zachodzie, przy produkcji rolnej stosuje sie często naturalne metody zwiększania jakości plonów. owszem, byc może tu moglibyśmy zarobić, ale. znów pojawia się ale. aby transportowac takie produkty, trzeba miec do tego odpowiedni sprzęt. a nie jestesmy w jego posiadaniu. jedna jaskółka wiosny nie czyni. a na to potrzebne sa pieniądze i tu koło się zamyka.

Także na przyszłość, jeśli wysuwasz jakieś pomysły, musza być rozpatrzone wszystkie za i przeciw, nogdy nie znajdzie się idealnego rowiązania i nigdy każdy przedstawiciel danej grupy społecznej nie bedzie zadowolony.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez tom9 » 2009-10-12, 19:13

moze mi ktos strescic przebieg watku w 5zdaniach? nie chce mi sie czytac tych referatow rotfl

Więc nie udzielaj się w temacie który cię nie interesuje. M.
Avatar użytkownika
tom9
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2009-09-16, 14:43
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez Przemek18 » 2009-10-12, 21:47

Uzależnić świat od polskich produktów czyli wypromować to co u nas najlepsze i tego czego nie ma świecie np. Polska Kiełbasa dobrze wypromowana na zachodzie przynosiła by milionowe zyski ani się tylko obżerają jakimiś fast foodami ani to smaczne ani zdrowe. Co do fascynacji zachodem to masz całkowita racje dlatego napisałem niektóre tak czy owak kilka rzeczy im wyszło. Co do zjednoczenia Słowian może trochę źle się wyraziłem chodziło mi o utrzymanie z nimi bardzo dobre stosunki lepsze niż z pozostałymi państwami. Kosmetyczne zmiany w Polskim szkolnictwie to na pewne zwiększenie pensji nauczycielom no bo oni to podstawa.
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2009-09-04, 14:00
Wiek: 18
Płeć: Mężczyzna

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez Marta_91 » 2009-10-12, 22:04

Przemek18 napisał(a):Uzależnić świat od polskich produktów czyli wypromować to co u nas najlepsze i tego czego nie ma świecie np. Polska Kiełbasa

to też sie podpina pod warunek o którym pisałam wcześniej.
podnieśc pensje nauczycielom - no ok, ale w pierwszej kolejnosci moim zdaniem wieksze zarobki należą się lekarzom.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez Przemek18 » 2009-10-12, 22:59

Program już mam teraz czas startować do sejmu :P. Jak by co program ten nie jest objęty żadnymi prawami autorskimi kopiowanie całości lub jego części nie grozi żadnymi konsekwencjami a nawet zalecane jest wykorzystanie go. Dobra teraz na serio jak by takie coś pojawiło się to będziecie glosować na to czy na Kaczanowskiego lub Tuska z hasłem "rozwalimy Polskę do reszty"
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2009-09-04, 14:00
Wiek: 18
Płeć: Mężczyzna

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez Marta_91 » 2009-10-13, 18:09

Przemek18 napisał(a):Dobra teraz na serio jak by takie coś pojawiło się to będziecie glosować na to czy na Kaczanowskiego lub Tuska z hasłem "rozwalimy Polskę do reszty"

jeśli "Kaczanowski" miałby jeszcze lepszy program od tego, zagłosowałabym na niego ;p

chociaz nie ma co gdybać i łudzić się, że ktos wystartuje do wyborów z podobnym programem. w obecnej sytuacji nie da się u nas go wprowawdzić w życie.
niedawno sama się zastanawiałam, że fajnie byłoby zostać politykiem. naszły mnie takie mysli po tym jak przeczytałam komentarz Romana Giertycha na temat chęci przyjęcia przez prezydenta traktatu lizbońskiego, pan Giertych porównywał traktat do konfederacji targowickiej z 1792r. ! po takim porównaniu stwierdzam że on nawet nie wie co traktat zawiera...
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez zubr » 2009-10-19, 14:28

hmmm jak tak czytam to troche duzo mi sie przemyslen generuje wiec

Przemek18 napisał(a):Kosmetyczne zmiany w Polskim szkolnictwie to na pewne zwiększenie pensji nauczycielom no bo oni to podstawa.

Nie twierdze ze nie powinni wiecej zarabiac. Co zmieni podniesienie pensji nauczycielom? jak to wplynie na polepszenie sytuacji w szkolnictwie?. Pojawia sie pytania skad na to wziac kase? dodrukowac ja ? :D protesty i chec uzyskania podwyzki w innych grupach zawodowych ect. co wniesie lepiej oplacany nauczyciel skoro uczniowie ucza sie czy przeprowadzaja cwiczenia na urzadzeniach ktore pamietaja ere dinozaurow, buduje sie uczelnie w ktorej pracuja malo wyksztalceni nauczyciele (ilosc profesorow, doktorow ect) stawia sie na ilosc a nie na jakosc ."tworzy" sie ludzi "wyksztalconych" a nie inteligencje. czynsz za akademik jest wiekszy niz za pokoj w prywatnym mieszkaniu itd itp. dzieciaki dzwigaja po kilkanascie kilo ksiazek na plecach itp. podstawa jest chociazby polepszenie sposobu na uzyskiwanie wiedzy a nie tylko podniesienie wynagrodzenia nauczycielom bo to uczen powinien byc najwazniejszy a nie nauczyciel, nie mowie ze tak jest wszedzie ale dzieje sie tak w tym kraju.


martus-ia napisał(a):reformy jakie nalezałoby wprowadzić musiałyby być kosmetyczne, wprowadzeane latami, aby uniknąć rewolucji, a skłaniać się ku ewolucji.

cos w tym jest :D ale czasem mam wrazenie ze rewolucja byla by jak najbardziej na miejscu :D bo nie da sie zbudowac pieknego palacu ktory przetrwa wieki na niestabilnym fundamencie czy na ruinach. pozatym ewolucja w tym przypadku kojarzy mi sie z wpowadzaniem nowych rozwiazan lub takich ktore sa juz sprawdzone i dzialaja dobrze prowadzac do rozwijania sie danej dziedziny zycia a jak patrze na powolywanie matolow na odpowiedzialne stanowiska, proponowanie rozwiazan ktore nie uwzgledniaja koleracji z pokrewnymi dziedzinami to nie widze w tym ewolucji a zapasc :/

martus-ia napisał(a):podnieśc pensje nauczycielom - no ok, ale w pierwszej kolejnosci moim zdaniem wieksze zarobki należą się lekarzom.


hmmm jakos nie znam lekarzy ktorzy malo zarabiaja, gdzie tacy sa w kraju ? pomoge im :D :D


Przemek18
mowisz o uzaleznianiu zachodu od polskich produktow ok tylko co zrobisz z tym ze u nas a na zachodzie jest inna waluta. wiec eksport bezposredni jest dla producenta malo oplacalny. tak chylila sie ku upadkowi jedna z najwiekszych w polsce firm produkujaca ciezki sprzet budowlany, przy spadku wartosci waluty zagranicznej musiala zredukowac produkcje co za tym idzie zwolnic pracownikow :/.a polska takiego sprzetu nie potrzebuje w duzych ilosciach bo nie ma kasy na budowe drog mostow wiaduktow wiezowcow ect a specjalisci i robotnicy wyjechali . eksport posredni to tez obciazenie dla samego zamawiajacego wiec tez nie kazdy sie na to moze zgodzic (czt. bedzie sie mu to nieoplacac)
pozatym sprzedaz wewnatrzwspolnotowa na duza skale czy mniejsza jak moze byc oplacalna przy wahaniach kursu walut skoro jestesmy w ue a mamy zlotowki.


gdybys np. proponowal rozwiazania typu

wycofal obecny ponad 50% podatek z paliwa zmniejszyl do kilkunastu %, i mial gdzies fiksacje ue ze nie powinnismy zmniejszac akcyzy na paliwo (jak i tak mamy wieksza niz unijne minimum). Bo i tak nie wiem gdzie ta kasa z podatku znika, zarabiaja koncerny a kasa ktora wylapuje rzad wypala sie jak paliwo z kazdym pokonanym kilometrem na polskich drogach przypominajacych swoja "faktura" powierzchnie planet we wszechswiecie :D tak wiem na ukrainie maja gorzej :D


i wprowadzil podatek drogowy od posiadanego auta czy to disel czy bezyna. w jakiej wysokosci ? hmm nie wiem jak srednia pesja jest w kraju. bo jak widze wyliczenia to tragedia. bo do wyliczen sredniej bierze sie np . pensje nauczyciela ktory zarabia 1200zl i posla ktory zarabia 12500zl wiec srednia to prawie 7 tysi co dla nauczyciela nie do osiagniecia.

ale pomijajac kwestie sredniej pensji to mam na mysli wprowadzenie rocznego podatku drogowego nie zawartego w paliwie a uzaleznionego od ciezaru auta i rodzaju paliwa na jakim jezdzi, placony jednorazowo albo co kwartal. mnozac to przez dana liczbe autek jest konkretna kasa na infrastrukture, budowe bezkolizyjnych skrzyzowan ect. a nie stawianie co 10km fotoradaru.
i nie byloby placzu ze nie ma kasy, ze unia nam da tylko stworzmy projekt a jak juz mamy projekt to skad wklad wlasny :D..... czy zawsze trzeba liczyc na innych nie mozna stworzyc czegos we wlasnym zakresie miec satysfakcje ze mozna ze sie umie i zyc lepiej :D


i kolejny motyw: czyli zmiana ustawy z 1981r. o wynagrodzeniu osob zajmujacych kierownicze stanowiska w panstwie, ktorzy odchodza z rzadowej administracji. bo na teraz jest tak ze taka osoba podajac sie do dymisji, albo zdymisjonowana przez przelozonego ma prawo do odprawy. nawet osoba ktora jest podejrzana w sprawie o korupcje itp. co powoduje ze jak ktos przepracowal mniej zniz 3miechy dostaje 1 pensje 3-12 miechow 2 pensje, powyzej 12 miechow 3 pensje. i taki giertych jako wicepremier po ponad 12 miechach dostaje odprawe prawie 38 000zl zarabiajac wowczas miesiecznie ponad 12 500zl. mamy wiec sytuacje ze skorumpowani,czy debilni ministrowie odchodzac dostaja kase podatnikow co przy zmianie na stanowiskach w krotkim czasie powoduje straty dla panstwa np w ciagu 3 misiecy rzedu 500 000 zl na wyplaty odpraw dla matolow z kasy podatnikow :/ i pytanie czy nalezy sie im taka odprawa za to co zrobili albo czego nie zrobili?, tym bardziej ze jak ktos nie glosowal na dana partie a jej polityk odpada to i tak przyczynia sie dany czlowiek do wyplat dla kogos kogo nie popieral :/

do zmiany tej ustawy dodalbym jeszcze odpowiedzialnosc majatkowa dla osob zajmujacych kieownicze stanowiska w panstwie. tak jak to jest w spolkach gdy ktos z kierownictwa spolki za szkody wyrzadzone spolce ponosi odpowiedzialnosc. sklonilo by to do wiekszej rozwagi w obstawianiu stanowisk tych ktorzy proponuja i tych ktorzy decyduja sie na przyjecie stanowiska. bo dzis kolesiostwo powoduje ze daje sie stanowiska ludziom nie majacym w danej dziedzinie pojecia tylko dla tego ze sa politycznie zgodni. przez co mozna ich kontrolowac ect. i tak dochodzi do absurdow typu Elzbieta Jakubiak jako minister sportu i turystyki ( nie mam nic do kobiet na wysokich stanowiskach w rzadzie i firmach itp) ale jak mozna powolywac kogos na ministra sportu jesli ktos skonczyl pedagogike specjalna pracowal w oswiacie czy jako dyrektor biura dyrektora do spraw kombatantow czy jakos tak :D jak to sie ma do sportu :D

ale nie majac swiadomosci i odpowiedzialnosci za niewywiiazanie sie z zalozen, lub spowodowanie ewentualnych strat w danej dziedzinie, mozna sie zgodzic przyjac teke ministra bo czemu nie? jak cos nie pojdzie dobrze do odejde a i tak mi jeszcze zaplaca.....


moze i masz jakis program mniej lub bardziej sprecyzowany ale mnie on nie przekonuje. co wiecej nie wyroznia cie od calej masy politykow ktorzy mowia co trzeba zrobic nie mowiac jak to zrobic. dlatego nie mialbys u mnie poparcia :/ czyba ze masz cos konkretnego to tak, a poki co to powodzenia :)
[cenzura]
Avatar użytkownika
zubr
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%
 
Posty: 201
Dołączył(a): 2009-04-05, 17:58
Lokalizacja: WÅ‚asna
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez Marta_91 » 2009-10-19, 16:37

zubr napisał(a):
martus-ia napisał(a):reformy jakie nalezałoby wprowadzić musiałyby być kosmetyczne, wprowadzeane latami, aby uniknąć rewolucji, a skłaniać się ku ewolucji.

cos w tym jest :D ale czasem mam wrazenie ze rewolucja byla by jak najbardziej na miejscu :D bo nie da sie zbudowac pieknego palacu ktory przetrwa wieki na niestabilnym fundamencie czy na ruinach. (...) a jak patrze na powolywanie matolow na odpowiedzialne stanowiska, proponowanie rozwiazan ktore nie uwzgledniaja koleracji z pokrewnymi dziedzinami to nie widze w tym ewolucji a zapasc :/


i racja, nie mówiłam ze to co się dzieje teraz to ewolucja. ewolucję należy zapoczątkować, ale słusznie, do tego potrzebne są mocne fundamenty. tylko akurat tu nie mam pojęcia jak to zmienić? zburzyć i zaczać bydowac od nowa? no coś w tym jest, z budynkiem by się udało, ale z edukacją nie wiem czy to wyjdzie. znalazłoby sie wielu przeciwników, ciagle boimy się radykalnych zmian... choć mozliwe że one sa jedynym rozwiazaniem. ciężko reanimować trupa.

zubr napisał(a):
martus-ia napisał(a):podnieśc pensje nauczycielom - no ok, ale w pierwszej kolejnosci moim zdaniem wieksze zarobki należą się lekarzom.


hmmm jakos nie znam lekarzy ktorzy malo zarabiaja, gdzie tacy sa w kraju ? pomoge im :D :D

jak przeczytałam swoje słowa doszłam do wniosku ze nie zabrzmiało to tak jak chciałam. lekarz, owszem zarabia, jeśli otworzy prywatny gabinet, tudzież nieco mniej "moralnymi" metodami. bo nie mówcie, że na zachodzie lekarze zarabiaja tyle samo co u nas. nie wyjeżdżaliby wtedy masowo z kraju...
a w mojej wypowiedzi chodziło mi bardziej o pielęniarki. gotowe na każde skinienie lekarzy, pacjentów, mające różne zajęcia, czasami jak sprzątaczki.
ogólnie nasza służba zdrowia to dziura bez dna, nie ma sensu bez pamieci pakowac w nią pieniędzy bo to rozwiazania nie przyniesie.
ale chyba wydaje mi się że opieka zdrowotna kuleje bardziej od edukacji...

A teraz wypowiem się jako moderator. Zubr, plus za twoje obeznania w temacie i wszechstronną wiedze, ale nieco nią "straszysz". Tekst staje się zawiły i zniechęca do czytania innych. Więc na drugi raz nie skupiaj się tak na szczegółach i przykładach, bo razem z nimi wprowadzasz zamęt.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez zubr » 2009-11-04, 14:10

martus-ia napisał(a):A teraz wypowiem się jako moderator. Zubr, plus za twoje obeznania w temacie i wszechstronną wiedze, ale nieco nią "straszysz". Tekst staje się zawiły i zniechęca do czytania innych. Więc na drugi raz nie skupiaj się tak na szczegółach i przykładach, bo razem z nimi wprowadzasz zamęt.

Jesli ktos nie chce czytac to nie musi. Zamet powstaje z braku wiedzy w danej kwestii, a nie w oparciu o szczegolowosc watku. pozatym odnioslem sie do konkretow bo takie poczynania bym mial zamiar zrobic gdybym sie chcial zajac polityka, a nie widze sensu pisania ze trzeba cos zrobic bo cos nie dziala wlasciwie, ale raczej sens w tym jak cos zrobic by dzialalo wlasciwie. Co wiecej twoj tekst jako moderatora jak sie ma do tego "Polityka
Interesujesz się tym co się dzieje na Wiejskiej? Nasuwa Ci się jakiś komentarz odnośnie Władzy w Polsce? Tu jest idealne miejsce by dać upust swoim opiniom na te tematy."
[cenzura]
Avatar użytkownika
zubr
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%
 
Posty: 201
Dołączył(a): 2009-04-05, 17:58
Lokalizacja: WÅ‚asna
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez Marta_91 » 2009-11-04, 18:51

zubr napisał(a):Co wiecej twoj tekst jako moderatora jak sie ma do tego "Polityka

nie ma się w ogóle. ale uwaga moderatora nie dotyczy tematu, tylko użytkownika. i odpisujemy na nie na PW a nie zaśmiecamy wątku. i nie zmieniam swojego zdania co do twojego zawiłego języka.
Koniec dyskusji, następny post na ten temat usunę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Żeby żyło nam się lepiej...

Postprzez ludwik443b » 2018-07-18, 14:18

Ciekawie czy politykom zależy na tym żeby polakom się działo lepiej.

_____________________________________
lokatyoprocentowanie.pl
ludwik443b
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2018-07-18, 14:13
Wiek: 0


Powrót do Polityka



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron