Gadane.pl - tysiÄ…ce wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gad¿ety, prezenty

Fenomen niektórych filmów

Dobry film czy serial potrafi zszokować, zafascynować, skłonić do refleksji i zmotywować. Porozmawiajmy o dziełach ambitnych i ambitnych inaczej.

Fenomen niektórych filmów

Postprzez pesca » 2009-09-21, 18:38

Jako miłośniczka i pasjonatka kina często sięgam po tzw. 'klasyki' albo 'must watch' i zastanawiam się, co jest w nich takiego, że ludzie się nimi tak zachwycają... Np. nigdy nie zrozumiem fenomenu filmu 'requiem dla snu'. Owszem, mówi o tym, że marzenia mogą zniszczyć życie... Ale ile jest filmów o podobnej tematyce? A przecież występujące w filmie narkotyki to temat tak oklepany... Albo 'efekt motyla'. Co tam takiego genialnego? Owszem, niezły thriller, ale co on ma wspólnego z naszą psychiką? Pseudopsychogiczny bełkot i widz myśli 'o kurcze, ale dobry film!' ? Albo 'Lśnienie'. Okej, rozumiem - klasyka horroru, mrożące krew w żyłach obrazy, Kubrick i Nicholson... Film dobry i tyle. Rewelacyjny może był kiedy kinematografia była na bardzo kiepskim poziomie. Teraz tylko dobry.

Co myslicie na ten temat? Przychodzą wam na myśl inne filmy?
I'm the bitch you hated, filth infatuated.
I'm the pain you tasted, fell intoxicated.
Avatar użytkownika
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%
 
Posty: 289
Dołączył(a): 2009-08-10, 17:51
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Fenomen niektórych filmów

Postprzez Marta_91 » 2009-09-21, 19:01

To tak samo jak z maszyna parową z 1763 roku. Klasyk. Choć dzis nikomu się nie zda i uznawana jest za przeżytek, jest jedną z perełek techniki, gdyby trzeba było wybrać 10 najważniejszych takich wynalazków, na pewno znalazłaby sie w tym zestawie. Daty jej powstania będa się uczyć nasze dzieci, wkunki, a może i prawnuki... Zbyt cenne dla cywilizacji zeby odeszło w zapomnienie.
Tak samo jest z filmami, były tak dobre na swój czas, że zapadły w pamięć, mimo ze teraz zdarzy się lepszy film, to jednak tamte mają swoja legendę która nie przeminie. Ja mam kolejny przykład który mozna dopisac do listy którą stworzyłaś. Titanic. Teraz mało kto zdaje sobie sprawę podczas oglądania filmu, że tak było naprawdę... Widzów nie porusza fakt śmierci tylu osób, podziwiają morski krajobraz i potegę "niezatapialnego" statku, wielki rozmach z jakim musiały byc nagrywane zdjęcia. Tyle razy był emitowany i za kazdym razem gromadzi przed odbiornikami wielu widzów.
Nie mozemy powiedzieć: "nie ma dobrych filmów". To by znaczyło ze nie da się zrobic dobrego filmu. A jesli juz nadajemy takie miano jakiemuś, to nie możemy sie zastanawiac dlaczego on jest dobry, co w nim takiego "och", "ach", bo wrócilibyśmy do punktu wyjścia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Fenomen niektórych filmów

Postprzez pesca » 2009-09-22, 21:33

Dlatego powiedziałam, że 'lśnienie' jestem w stanie ewentualnie zrozumieć. Podobnie jak 'Teksańska masakra piłą mechaniczną' z '74 roku, to też klasyk, pierwowzór (i to dość dobry) slashera.

Nie mozemy powiedzieć: "nie ma dobrych filmów"

Nie powiesz mi chyba, że filmy pokroju 'RRRrrrr!!!' są dobre?
I'm the bitch you hated, filth infatuated.
I'm the pain you tasted, fell intoxicated.
Avatar użytkownika
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%
 
Posty: 289
Dołączył(a): 2009-08-10, 17:51
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Fenomen niektórych filmów

Postprzez Marta_91 » 2009-09-22, 22:14

RRRRRRrrrrr to w ogóle inna bajka. Jak ktoś nie ma dużych wymagań, będzie to dla niego świetny film ;p

Ale nie o tym mowa. Źle mnie zrozumiałaś. Chodziło mi o to, że nie można powiedzieć iż "nie ma żadnych dobrych filmów" ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta


Powrót do Filmy i seriale



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron