Gadane.pl - tysiÄ…ce wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gad¿ety, prezenty

Clannad i nie tylko

Dobry film czy serial potrafi zszokować, zafascynować, skłonić do refleksji i zmotywować. Porozmawiajmy o dziełach ambitnych i ambitnych inaczej.

Clannad i nie tylko

Postprzez Przemek18 » 2009-09-08, 23:14

Chciał bym wam zaproponować obejrzenie jakiegoś anime, nie chodzi mi o to co pokazuj na Jetix czy CN. W tv pokazują same akcje, walki itp. ale anie ma mnóstwo gatunków każdy znajdzie coś dla siebie wiec zacznę:

Clannad

Jest to anime powstałe na podstawie gry visual novel. Opowiada o chłopaku Tomoya Okazaki (ten którego mam w avatarze). Jest on zamknięty w sobie w anime często pojawiają się jego przemyślenia nawet zaczyna się od slow wypowiadanych w myslach "Nienawidzę tego miasta. Jest przepełnione wspomnieniami o których chciał bym zapomnieć..." Nie będę dalej zdradzał fabuły tylko powiem tego samego dnia spotyka dziewczynę :) Nagisa Furukawa która mówi do siebie "Anpan! Lubisz te szkole? Ja ja naprawdę kocham..." Znowu nie będę za dużo zdradzał. Anime to jest Dramet i Romansem, pierwsza seria czyli czasy szkolne ma w sobie dużo z Komedii , wiec jest się z czego pośmiać ale tez i na czym płakać. Muzyka w tym anime jest doskonale dopasowana do wydarzeń po prostu nie można temu nic zarzucić.
Wszystkie odcinki online można obejrzeć na clannad.wbijam.pl (jak taki link jest niezbyt legalny na tym forum proszę moderacje o zastąpienie tego po wpisaniu w Google Clannad drugi link)
Nagisa
Obrazek
Clannad
Obrazek
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2009-09-04, 14:00
Wiek: 18
Płeć: Mężczyzna

Re: Clannad i nie tylko

Postprzez brawurka » 2009-09-09, 01:52

chętnie obejrze :) podoba mi się rewelacyjna grafika tych bajek :)
jak patrzę na te wielkie oczy, to przypomina mi się "Czarodziejka z księżyca" - bajka mojego dzieciństwa ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
brawurka
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 1178
Dołączył(a): 2008-06-12, 17:33
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 24
Płeć: Kobieta

Re: Clannad i nie tylko

Postprzez Marta_91 » 2009-09-09, 16:49

hehe, racja ;) ale kiedy ja bede miała czas zeby na cos zerknąć...
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Clannad i nie tylko

Postprzez Przemek18 » 2009-09-09, 16:54

Sorki brawurka ze się czepiam ale to Anime a nie bajka, niby nie ma różnicy ale czasami takie anime nie są dla dzieci np. Takie Elfen Lied praiwe ze Hentai (czyli wersja erotyczna) oczywiscie jest to +18.

Lucy jest dicloniusem, eksperymentem naukowym który zbiegł z ośrodka badawczego, od normalnych ludzi odróżnia ja kolor włosów i charakterystyczne dla diclonius rogi, notabene. Początkowo bezlitosna, piękna i zabójcza Lucy zostaje ranna w głowę i wpada do oceanu. Na brzegu plaży dziewczynę zauważają Kota i Yuka, zdziwieni dlaczego dziewczyna o takiej porze wychodzi z wody na dodatek jest kompletnie naga. W momencie gdy dwoje studentów starają się dowiedzieć czemu jest w taki miejscu Lucy nie jest już bezlitosną zabójczynią, a bezbronną dziewczyna potrafiącą wymówić jedynie słowo "Nyu". Nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach może stać się znowu Lucy. To anime mozna oglądać na kreskówce a o to jeszcze kilka fotek.
Obrazek
Beck to coś dla tych którzy lubią ostrego rocka a tak ze cos spokojniejszego. Anime opowiada o Tanace Koyukim który bardzo interesuje się muzyka i dostaje szanse żeby grac w prawdziwym zespole ma on wielki talent do śpiewu i grania. Kreska w tym anime jest dosyć surowa ale to oddaje cały jego klimat, opening "Hit in the USA" doskonale tutaj pasuje tak jak reszta muzyki. Gatunek to Romans i Muzyka anime naprawdę warte obejrzenia. Anime można obejrzeć na stronce anime.online-info.pl (czasami może nie działać)
Obrazek

Obrazek

//usunęłam zdjęcia, ponieważ rozciagały forum ! wstaw je, ale pomniejsz, tak żeby szerokość wynosiła max 600 pikseli. M.
Ostatnio edytowano 2009-09-12, 17:57 przez Przemek18, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2009-09-04, 14:00
Wiek: 18
Płeć: Mężczyzna

Re: Clannad i nie tylko

Postprzez brawurka » 2009-09-10, 07:34

wiesz ja nie zwracam uwagi na szczegóły. poza tym może być też bajka dla dorosłych :razz: poza tym definicja bajki brzmi: animowany film... :razz:
Obrazek
Avatar użytkownika
brawurka
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 1178
Dołączył(a): 2008-06-12, 17:33
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 24
Płeć: Kobieta

Re: Clannad i nie tylko

Postprzez Przemek18 » 2009-09-12, 18:39

A teraz dam coś dla panów którzy lubią dobrą akcje i ładne dziewczyny.

Soul Eater
Obrazek
Jest to Anime opowiadające o uczniach szkoły Shibusen posiadających nadprzyrodzone moce. Soul Eater główny bohater jest kosą w postaci człowieka zmienia się w człowieka kiedy chce, przeważnie przebywa w ludzkiej postaci a postać broni przybiera tylko do walki. Włada nim Maka córka obecnej kosy śmierci shinigami-sama (boga śmierci), stara się zamienić Soula w kose śmierci do tego potrzebne jest 99 opętanych dusz i jedna dusza wiedzmy. Hymm... coś jeszcze o kresce i muzyce, nie jest ona tak dobra jak w Clannad, przypomina raczej kreski starego typu a zresztą sami ocenicie. Muzyka jest dobra tak jak w każdym anime.Obejrzeć można na anime-online.info.pl. Jeśli chodzi o gatunki to
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2009-09-04, 14:00
Wiek: 18
Płeć: Mężczyzna


Powrót do Filmy i seriale



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron