Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

jaką konsole dla chrześniaka?

Lubisz grać? Masz swoje ulubione gry, o których chciałbyś porozmawiać? W tym dziale spotkasz podobnych maniaków.

jaką konsole dla chrześniaka?

Postprzez koalaaa » 2009-04-20, 22:32

Hej,
Pojawił się pewien problem, a ja musze go rozwiązać;/
w maju moi rodzice idą do chrześniaka na komunie i wymyslili ze kupią mu konsole do gier w prezencie i ze ja niby mam wybrać jakaś dobrą, problem jest w tym że się nie znam totalnie! gry to dla mnie coś czego zwykle unikam.
Gmerając na necie znalazlam te 2 możliwości:
Konsola Xbox 360 Elite http://www.vobis.pl/oferta/konsole/xbox ... elite.aspx
oraz
http://www.ceneo.pl/937028

cena tak do 1500 w sumie jest przewidziana
ktoś mi pomoże?
koalaaa
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%

Re: jaką konsole dla chrześniaka?

Postprzez r4d3k » 2009-04-21, 00:16

Wszystko zależy od tego, czy ma być to konsola stacjonarna, czy handheld którego można zabrać wszędzie i zawsze.

Jeśli chodzi o stacjonarki to wybór jest taki:
- Xbox 360 - konsola "nowej" generacji, grafika w wysokiej rozdzielczości, gry oryginalne nowe - drogie (140-190zł), używane - na Allegro - 40-100zł. Konsolę można przerobić aby czytała kopie zapasowe
- Playstation 3 - podobnie jak Xbox 360 z tą różnicą, że nie da się jej przerobić, ma kilka innych gier, posiada zamiast napędu DVD (xbox360) napęd Blu-Ray (filmy w wysokiej rozdzielczości).

Obydwie konsole wymagają do pracy na pełnych obrotach telewizor LCD/plazmowy.

Jest jeszcze to, co bym polecił, głównie dlatego iż w tym wieku człowiek powinien aktywnie spędzać czas, a nie siedzieć na kanapie przy konsoli która pewnie i tak się znudzi.

Jest to Nintendo Wii, nie ma co opisywać - ten filmik mówi sam za siebie: http://www.youtube.com/watch?v=mCufArSg-SQ
Gry są w podobnej cenie, sprzęt można przerobić, można też dokupić rózne różności jak np. Wii FIT - to taka deska do ćwiczeń z aerobiku i nie tylko.
Nie trzeba mieć super telewizora i co najważniejsze - bawić się może CAŁA rodzica nie zależnie od wieku!

Jeśli chodzi o handheldy to głównymi graczami są:
- Sony PSP
- Nintendo DS

PSP od sony to bardziej kombajn na którym można słuchać muzyki, oglądać filmy, grać w gry ściągnięte z internetu.
Nintendo DS natomiast posiada dwa ekrany, górny i dolny, dodatkowo dolny jest ekranem dotykowym.

Jeśli miałbym wybierać to wolałbym Nintendo DS, głównie dlatego, że gry bardziej do mnie przemawiają.
r4d3k
-#Administrator
-#Administrator

Postprzez Stylezz_76 » 2009-04-27, 21:45

Ja polecam PS 3 sam to mam do tego pasuje jakies 42' cale LCD i mozna grac :) gry no sa troche drogie ale mozna sie wymieniac z kumplami :) Nintendo Wii Fit nie gralem ale nie zbyt mi sie to podoba wole wyjsc na pole i pograc w noge :) A handheldy to lepszy jest PSP naprawde idealny i nie zastapiony podczas dlugich jazd samochodem :)
...Jeżeli zginę to w przekonaniu, że robiłem to co naprawdę kochałem Motocross!!!
Stylezz_76
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez nowotas » 2009-07-23, 21:14

Mówię ci ja bym wybrał PS3 Sony Play Station 3 Chrzesnik będzie zachwycony.....
nowotas
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Postprzez paullina9492 » 2009-07-23, 21:15

jej zobacz na date tego posta ;/
Obrazek
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator

Powrót do Gry