Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Dowody na istnienie Boga

Sprawy związane z filozofią życia, wiarą.

Dowody na istnienie Boga

Postprzez .czarna. » 2008-12-27, 20:39

Tak jak w temacie. Znacie takie dowody?
Jak przekonać nie wierzącego do istniena Boga? Macie może jakieś pomysły?
Skąd wiadomo, że Bóg istnieje?
Rodos 30.06 -19.07.09
Avatar użytkownika
.czarna.
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 717
Dołączył(a): 2008-11-04, 20:37
Lokalizacja: kobiecych lęków swiat
Wiek: 19
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez Marta_91 » 2008-12-27, 20:52

o lol... to będzie temat bitwa... hmm, ja kiedyś doszłam do wniosku, jak o czymś mówi się ponad 2000 lat, to chyba to nie może być plotka puszczona kiedyś tam i mająca takie "wzięcie"
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez .czarna. » 2008-12-27, 20:55

No niby tak, no ale jak udowdnisz istnienie czegoś
czego nie ma
Rodos 30.06 -19.07.09
Avatar użytkownika
.czarna.
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 717
Dołączył(a): 2008-11-04, 20:37
Lokalizacja: kobiecych lęków swiat
Wiek: 19
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez XxJustinexX » 2008-12-27, 20:59

ja takich nie znam. po prostu wierzysz lub nie
done with you
Avatar użytkownika
XxJustinexX
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 1429
Dołączył(a): 2008-07-11, 08:41
Lokalizacja: prosto z nieba
Wiek: 16
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez Marta_91 » 2008-12-27, 21:01

no to jest mój dowód ;p bo nawet jesli byłoby troche inaczej niż wierzymy, to kazda plotka ma w sobie ziarno prawdy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez .czarna. » 2008-12-27, 21:06

No dobra a gdybyś miałą chłopaka np który nie zbyt wierzy w istnienie Boga? Jak bys go przekonała? jakimi argumentami?
Rodos 30.06 -19.07.09
Avatar użytkownika
.czarna.
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 717
Dołączył(a): 2008-11-04, 20:37
Lokalizacja: kobiecych lęków swiat
Wiek: 19
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez Marta_91 » 2008-12-27, 21:09

powiedziałabym mu to co napisałam w pierwszym poście :lol: jakby nie wystarczyło to trudno, co mi zależy. a powiem wam że miałam takiego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez .czarna. » 2008-12-27, 21:12

ha ja własnie mam. i co teraz?
Rodos 30.06 -19.07.09
Avatar użytkownika
.czarna.
-#Użytkownik 80%
-#Użytkownik 80%
 
Posty: 717
Dołączył(a): 2008-11-04, 20:37
Lokalizacja: kobiecych lęków swiat
Wiek: 19
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez Marta_91 » 2008-12-27, 21:17

mojemu samemu przeszło. miał kryzys że tak powiem i wciągnęły go nauki satanistyczne...
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez optymistka » 2008-12-27, 21:56

Widzę, że każda miała do czynienia z takim fagasem :lol:

Mozna kombinować nad dowodami... np. cuda w uleczaniu śmiertelnie chorych - samo z sibie się nie wzięło , poczytać różne świadectwa nawróconych itd.

No i jeszcze sek w tym, dlaczego ktoś uznaje, że Go nie ma. Znam chłopaka, który 'przestał wierzyć', bo pooglądał jakiś film. Tylko, że to dla mnie idiotyzm. :killer: Gdyby ludzie mieli 100% potwierdzenie, że Bóg istnieje, nie byłoby sensu się Jemu zawierzać. Zresztą w pewnym sensie ludzie to głupki ... 2000 tys. lat temu mieli Boga na ziemi, widzieli go, mogli dotknąć, porozmawiać, widzieli cuda na własne oczy a i tak ... nie uwierzyli, że nim jest.
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez Marta_91 » 2008-12-27, 23:25

optymistka napisał(a):Znam chłopaka, który 'przestał wierzyć', bo pooglądał jakiś film. Tylko, że to dla mnie idiotyzm. :killer:

dla niego bogiem stał się teraz reżyser tego filmu :|

a swoją drogą, Czarna chcesz go przekonać? czy sam zadał ci po prostu takie pytanie? bo przekonywać to chyba nie za bardzo, wolność wyznania...
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez optymistka » 2008-12-27, 23:40

Najlepiej to zapytaj księdza na religii. :D


A tak w ogóle, to zwykle sprawdza się opcja, że jak trwoga to do Boga. Ludzie w krytycznych momentach zawsze się zawracają do Niego i albo prosząc o 'cud' albo bluźniąc 'dlaczego'.
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Dowody na istnienie Boga

Postprzez Szczera » 2009-01-14, 21:48

[quote=".czarna."]Tak jak w temacie. Znacie takie dowody?
Jak przekonać nie wierzącego do istniena Boga? Macie może jakieś pomysły?
Skąd wiadomo, że Bóg istnieje?[/quote]


DOWODY NA ISTNIENIE BOGA

Komu wierzyć?

„Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg” (HEBRAJCZYKÓW 3:4).
CZY przemawia do ciebie logika powyższej wypowiedzi biblijnej? Od spisania tych słów minęły dwa tysiące lat, a w nauce dokonał się wielki postęp. Czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że widoczny w przyrodzie porządek dowodzi istnienia Projektanta, Stwórcy — Boga?

Nawet w krajach wysoko rozwiniętych wiele osób wyznaje taki pogląd. W roku 2005 tygodnik Newsweek przeprowadził w Stanach Zjednoczonych ankietę, w której 80 procent respondentów wyrażało „wiarę w to, że wszechświat został stworzony przez Boga”. Ktoś mógłby twierdzić, że takie przekonania świadczą jedynie o braku wykształcenia. Ale czy wszyscy uczeni odrzucają wiarę w Boga? W roku 1997 czasopismo naukowe Nature podało, że prawie 40 procent ankietowanych biologów, fizyków i matematyków wierzy nie tylko w istnienie Boga, ale również w to, że może On wysłuchiwać modlitw i na nie odpowiadać.

Sam sprawdź, na co wskazują dowody

Jednak inni uczeni stanowczo się temu sprzeciwiają. Profesor Herbert A. Hauptman, laureat Nagrody Nobla, powiedział niedawno na pewnej konferencji, że wiara w siły nadprzyrodzone, a szczególnie wiara w Boga, jest nie do pogodzenia z rzetelną nauką. Według niego „takie poglądy są niebezpieczne dla przyszłości rasy ludzkiej”. Nawet naukowcy, którzy wierzą w Boga, rzadko przyznają, że dowody Jego istnienia można znaleźć w przyrodzie. Dlaczego? Jak mówi Douglas H. Erwin, paleobiolog ze Smithsonian Institution, „jedna z zasad nauki głosi: nie ma żadnych cudów”.

Można oczywiście pozwolić, by inni mówili nam, w co mamy wierzyć. Ale można też samemu sprawdzić, na co wskazują dowody, i dojść do własnych wniosków. Czytając na następnych stronach o najnowszych odkryciach nauki, zadaj sobie pytanie: „Czy twierdzenie, że istnieje Stwórca, jest logicznie uzasadnione?”

CZY ŚWIADKOWIE JEHOWY SĄ KREACJONISTAMI?

Świadkowie Jehowy są przekonani, że opis stwarzania zawarty w biblijnej Księdze Rodzaju jest prawdziwy. Nie można ich jednak zaliczyć do tak zwanych kreacjonistów. Dlaczego? Po pierwsze, wielu kreacjonistów uważa, że wszechświat, Ziemia i życie na niej powstały jakieś 10 000 lat temu w ciągu sześciu dni 24-godzinnych. W rzeczywistości pogląd ten nie ma uzasadnienia biblijnego.* Kreacjoniści akceptują też wiele innych niebiblijnych nauk. Natomiast Świadkowie Jehowy opierają swe wierzenia wyłącznie na Słowie Bożym.

Co więcej, określenie „kreacjoniści” w niektórych krajach odnosi się do fundamentalistycznych grup chrześcijańskich aktywnie uczestniczących w życiu politycznym. Starają się one nakłaniać władze, prawników i nauczycieli do wprowadzania ustaw i szerzenia nauk popierających określone poglądy religijne.

Świadkowie Jehowy zachowują neutralność w sprawach politycznych. Szanują prawo władz do ustanawiania i egzekwowania przepisów (Rzymian 13:1-7). Poważnie traktują słowa Jezusa, który powiedział, że jego uczniowie „nie są częścią świata” (Jana 17:14-16). Działalność Świadków Jehowy daje ludziom możliwość dostrzeżenia korzyści płynących ze stosowania zasad Bożych. Nie popierają oni jednak fundamentalistów, którzy chcieliby za pomocą ustaw zmusić ludzi do respektowania zasad biblijnych. Taka postawa byłaby zaprzeczeniem chrześcijańskiej neutralności (Jana 18:36).

( http://watchtower.org/p/200609/article_01.htm )
Szczera
 

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez vithya » 2009-01-16, 00:09

Chociaż wcześniej miałam ateistyczne poglądy tak teraz wierzę, że Bóg istnieje. To, że materialnie Go nie ma nie oznacza, że nie istnieje. Wielu rzeczy nie możemy dotknąć, zauważyć. Tak jak na przykład wiatru, miłości, więzi z drugim człowiekim, namacalnie ich nie ma a jednak mamy świadomość, że są. Na niektóre sprawy po prostu trzeba się otworzyć.
Istotne jest jeszcze słowo 'wierzyć'. Wierzyć to według mnie być przekonanym o czymś, co niekoniecznie ma racjonalne podłoże.
vithya
 

Re: Dowody na istnienie Boga

Postprzez M.Songo » 2009-02-25, 11:27

Jak by były dowody na istnienie Boga, to to już nie była by wiara tylko nauka.
M.Songo
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2008-12-22, 16:06
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Następna strona

Powrót do Wiara, religia, etyka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron