Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Operacja zaćmy

Ten dział dedykowany jest wszystkim, którzy dbają o siebie. Poznaj praktyczne metody na bycie pięknym i młodym oraz podziel się swoimi sposobami.

Operacja zaćmy

Postprzez fircyk » 2018-03-04, 19:00

Na operację zaćmy nie trzeba czekać latami! PROVISUS w Czechach - http://lepiejzobacz.cz/ zapewnia stały kontakt, polskich lekarz, transport do kliniki, refundację z NFZ. Ceny zaczynają się już od 499zł, a więc jest bardzo tanio a do tego szybko bezpiecznie. Jak dla mnie to chyba najlepsze rozwiązanie.
fircyk
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2017-07-27, 16:08
Wiek: 30
Płeć: Mężczyzna

Re: Operacja zaćmy

Postprzez rostka » 2018-05-31, 21:47

To trzeba tak daleko wyjeżdżać? Nie można sprawy załatwić u polskiego okulisty? Ja bym w pierwszej kolejności tutaj https://ranking.abczdrowie.pl/s/okulista/krakow poszukała takiego, który zajmuje się leczeniem zaćmy i z nim skonsultowała sprawę
rostka
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2015-12-29, 22:30
Wiek: 22

Re: Operacja zaćmy

Postprzez kamil22 » 2018-06-10, 11:48

Moim zdaniem operacja zaćmy jest bardzo ryzykowna. Znam przypadki osób którzy poszli na taki zabieg i stracili wzrok po niej.

___________________________________
AasaPolska.pl
kamil22
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-06-10, 11:43
Wiek: 0

Re: Operacja zaćmy

Postprzez Frania102 » 2018-06-27, 15:53

Ryzykowna? I tak zaćma powoduje ślepotę. Więc albo spróbujesz zoperować, albo i tak utracisz wzrok. Poza tym to jest chyba przypadek 1 na milion, ze ktoś traci wzrok. Mój tato przeszedł taką operację w Czechach (One Day Clinic) i pamiętam ze poszło bardzo sprawnie, bez żadnych komplikacji. Nie skupiaj się na zagrożeniach,t tylko na szansach!
Frania102
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-06-26, 09:20
Wiek: 25

Re: Operacja zaćmy

Postprzez artur55r » 2018-07-09, 09:29

Z tego co wiem to jest jedna z najgorszych operacji w życiu jakie można przejść.

____________________________________________________
piperyna forte
artur55r
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2018-07-09, 09:27
Wiek: 0
Płeć: Mężczyzna

Re: Operacja zaćmy

Postprzez PawełOO2 » 2018-07-09, 11:53

[quote="artur55r"]Z tego co wiem to jest jedna z najgorszych operacji w życiu jakie można przejść.

Dlaczego? Jest o wiele więcej gorszych operacji, niż ta. Zabieg leczenia zaćmy jest absolutnie bezbolesny i trwa krótko. Jedynym minusem jest to, że potem przez kilka dni/tygodni trzeba unikać przemęczenia oraz podnoszenia ciężkich rzeczy. Sprawa wygląda tak, że naprawdę warto się "przemęczyć". Wyleczenie zaćmy jest naprawdę bardzo dużym ułatwieniem w życiu, a co najważniejsze - nie narażasz się na utratę wzroku.

Jeżeli będziesz mógł to daj mi znać dlaczego uważasz, że operacja leczenia zaćmy jest najgorszą operacją w życiu, jaką można przejść. Sam przeszedłem zabieg w dość młodym wieku i absolutnie się z tym nie zgadzam. Napomnę tylko, że wyjechałem specjalnie do Czech, bo tam są po prostu lepsze warunki - czeka się maksymalnie 30 dni, a koszt zabiegu jest 10x tańszy niż w Polsce. Swoją drogą bardzo polecam One Day Clinic w Ostrawie - profesjonalizm w każdym stopniu. Jak tam byłem to rozmawiałem z ludźmi, którzy byli już po zabiegu - wcale nie uważali, że to była w jakikolwiek sposób nieprzyjemna operacja.
PawełOO2
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-07-09, 11:41
Wiek: 32
Płeć: Mężczyzna

Re: Operacja zaćmy

Postprzez smilero » 2018-07-23, 12:27

Zgadzam się z Pawłem, operacja zaćmy wcale nie jest najgorszą operacją z możliwych. Owszem, zaćma jest niebezpieczna, ale jeśli szybko zostaniemy zoperowani, to nie ma się czego bać. Zabieg jest małoinwazyjny i trwa może z 20 minut.

Oczywiście, należy też trafić w ręce dobrego specjalsity -ja mogę polecić klinikę AlfaVision i Łukasza Bednarskiego. Świetny specjalista, a dzięki temu, że klinika jest w Czechach to w prosty i szybki sposób można zapisać się na zabieg + NFZ zwraca praktycznie wszystkie koszty operacji.

Warto też poczytać więcej o samej zaćmie. AlfaVision ma bardzo fajnego bloga, wiele się można dowiedziec. Zostawiam linka do przykładowego tekstu: http://alfavision-zacma.pl/rekonwalescencja-po-usunieciu-zacmy/ Ten akurat jest o rekonwalescencji po operacji zaćmy
smilero
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2018-06-20, 15:08
Wiek: 26

Re: Operacja zaćmy

Postprzez Maryś » 2018-08-13, 00:38

Może być to straszne kiedy, coś zbliża się do oka, widzisz to, a nie możesz się bronić, spróbujcie sobie to wyobrazić, brrry, dlatego ważne jest faktycznie aby trafić w ręce najlepszych specjalistów, którym się ufa i to jeszcze takich, którzy potrafią uspokoić i sprawić, że nie będzie dodatkowego kłopotu w postaci zawału. Moim ulubionym doktorem jest pan z Białegostoku, Michnowski, wieloletni specjalista od problemów z oczami i lekarz z duszą. Potrafił uspokoić nawet moją babcię, a to wielka sztuka. :D
Maryś
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-08-13, 00:23
Wiek: 0

Re: Operacja zaćmy

Postprzez józio » 2018-09-17, 11:36

Co do zmysłu jakim jest wzrok to warto zapoznać się z stroną jaką jest https://czasnawzrok.pl/faq/ znajdziesz tutaj bardzo dużo wartych uwagi informacji na temat okularów progresywnych, nie wiedziałem wcześniej na przykład o tym że progresy to bardzo uniwersalne okulary, uzywane najczęściej przy prezbiopii, o tej wadzie również przeczytasz na tej stronie, do tego możesz znaleźć tutaj dobrych specjalistów w twojej okolicy.
józio
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2017-12-04, 12:06
Wiek: 0

Re: Operacja zaćmy

Postprzez Chinokee » 2018-09-25, 18:13

Moja mama miała operację zaćmy obu oczu Przerwa między jednym a drugim zabiegiem trwała pół roku. Jednak musi dalej nosić okulary korekcyjne. Znalazłam taką ofertę https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Okulary-Korekcyjne-Persol_Okulary-Korekcyjne-Persol-Damskie-1312.html Znana marka, spory wybór, ładne wzory. Muszę pokazać mamie, razem coś wybierzemy Tym bardziej jest okazja bo cena jest promocyjna.
Chinokee
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%
 
Posty: 163
Dołączył(a): 2017-12-13, 19:39
Wiek: 33
Płeć: Mężczyzna

Re: Operacja zaćmy

Postprzez franksa » 2018-10-09, 16:11

Dzieki za polecenie, mi też to pewnie się przyda. Również planuje mame zapisać na taki zabieg, znalazłam bardzo fajną ofertę na stronie https://blikpol.pl/operacja-zacmy Możesz jeszcze coś mi powiedzieć jak on przebiegał. Nie byłam u nich na rozmowie, a bardzo mnie to ciekawi, jak to ogólnie wygląda, no i oczywiście jak jest po zabiegu
franksa
-#Użytkownik 20%
-#Użytkownik 20%
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2018-06-02, 18:19
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Operacja zaćmy

Postprzez kaktus » 2018-11-26, 10:23

W dzisiejszych czasach nasze oczy są narażone na wiele niekorzystnych działań. Trzeba dbać o wzrok i regularnie się badać. Pogorszenie wzroku może wskazywać na zaćmę. Słyszałam o klinice okulistycznej T&A Medica https://ta-medica.pl/ , która specjalizuje się w leczeniu zaćmy. Działają oni na nowoczesnym sprzęcie i opiekują się pacjentem od początku do końca.
kaktus
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%
 
Posty: 322
Dołączył(a): 2018-04-16, 14:04
Wiek: 0

Re: Operacja zaćmy

Postprzez Kleopathra » 2019-08-28, 17:41

Wcale nie trzeba jechać za granicę żeby wyleczyć zaćmę! W Polsce można to zrobi prywatnie w ogólnopolskiej sieci klinik Optegra. Pracują tam specjaliści, firma ma 20 letnie doświadczenie w branży i nowoczesny sprzęt medyczny. Warto się tam zgłosić zanim człowiek zacznie się szwendać za granicą.
Kleopathra
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2019-08-28, 17:21
Wiek: 45
Płeć: Kobieta

Re: Operacja zaćmy

Postprzez kot » 2019-09-24, 22:34

Nie wiem jak z zaćmą ale moja mama miała robioną korektę wzroku w szpitalu Medicover https://okulistyka.medicover.pl/ . I myślę że warto ich polecić miała tam bardzo dobrą opiekę i szybko doszła do siebie poza tym sprzęt i specjalistów mają bardzo dobrych. Może zadzwoń tam i się dopytaj czy robia operację zaćmy /
kot
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2019-08-06, 14:45
Wiek: 30

Re: Operacja zaćmy

Postprzez arrruuui » 2021-08-17, 21:25

Mamie udało się na NFZ mieć zabieg w Optegrze w Poznaniu, więc super, bo to bardzo dobra klinika. Zabieg miała u doktora Kopczyńskiego. Soczewka podstawowa, ale i tak super. Czas oczekiwania wcale nie był długi.
arrruuui
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2017-11-23, 21:50
Wiek: 0

Następna strona

Powrót do Zdrowie, uroda



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron