Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Prawa zwierząt

Macie jakieś zwierzaki? Psy, kotki, chomiki? Porozmawiajmy o naszych pupilach.

Prawa zwierząt

Postprzez gadaczka » 2013-06-29, 11:00

Ostatnio ciągle się słyszy w mediach, że zwierzęta miewają większe prawa od człowieka. Zabicie np zwierzęcia (psa,kota) podlega karze i to czasem bardzo surowej, zabicie człowieka też podlega karze,ale jakoś dużo mniejszej. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?. To oczywiste, że nie wolno się znącać nad bezbronnymi zwierzętami, bo one nie mówią, ale także czują zadany im ból, ale mnie chodzi o to czy zwierzęta mają mieć takie same prawa jak człowiek? Czasem pokazują reportaże z pogoni za bezdomnym zwierzęciem, a nikt nie widzi bezdomnego, który nie ma swojego miejsca. Jak sądzicie,czy świat oszalał?,czy to jest normalner? A może tak powinno być?.Do usłyszenia.:)
gadaczka
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Re: Prawa zwierząt

Postprzez fallka » 2015-05-03, 19:56

Bezdomni ludzie najczęściej trafiają na ulicę ze swojej własnej winy, zwierzę trafia tam z winy człowieka - więc to kiepski przykład.
Osobiście nie uważam, że powinno się zmniejszać kary za znęcanie się nad zwierzętami, powinno się raczej zwiększyć kary za zabójstwa i rozboje.
fallka
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%

Re: Prawa zwierząt

Postprzez Karolka123 » 2018-01-09, 10:13

Nie jest normalne, że o prawach zwierząt mówi się więcej, niz o prawach ludzi. Też widzę taką tendencję i niepokoi mnie to - wydaje mi się, że mamy problem z relacjami, a zwierzęta są mniej problematyczne, dlatego wolimy skupiać się na nich i ich mieć za przyjaciół...
Karolka123
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Powrót do Zwierzęta