Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Metka ma znaczenie?

Bycie trendy wymaga ciągłego śledzenia tej tematyki. Dobry smak i styl to jedno, jednak bez gruntownych podstaw nie da się być zawsze na topie!

Re: Metka ma znaczenie?

Postprzez Marta_91 » 2010-08-13, 21:48

BezResztyTwoja napisał(a):jak byłam na wakacjach i wstąpiłam do cioci zakładu krawieckiego to miała zamówienie na przyszycie oryginalnych metek do zwykłych ubrań ;)

ohoho, ładnie rotfl
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez .reSt » 2010-08-16, 14:38

Jak przeczytałem temat to myślałem że chodzi o Metabolon :pada:

Dla mnie metka nie ma znaczenia, jedynie gryzą w kark jak jest ich za dużo. Ale prawde mówiąc bardziej podobają mi się koszulki/spodenki firmowe z fasonu, wzoru czy choćby ogólnego wyglądu. Jedynie jeansy nie podobają mi się firmowe, a szczególnie ceny jak zobaczyłem za 400zł :D
.reSt
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez paullina9492 » 2010-08-16, 15:02

Heh 400zl to standard, naprawde nie widziales droższych ? rotfl

Co do metki to hymm różnie to u mnie jest. Jesli kupuję sie rzeczy markowe to wiadomo że przeważnie idzie z nią jakość. Też trzeba tu uzgodnić co macie na myśli mówiąc "ubrania markowe" ? Bo to różnica czy za markowe uważacie ubrania z House'a, Cropp'a, H&M czy może D&G, coco chanel, dior ? :D

Uważam, że nie ma nic złego w ubraniach bez metki, jeśli dana rzecz mi sie podoba to kupuję. Można znaleźć prawdziwe perełki na różnego typu bazarkach, mnóstwo ciekawych dodatków, które niekoniecznie w cenie mają wpisane 3 lub więcej cyfrowe liczby ;)
Obrazek
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez candia » 2010-09-08, 14:19

martus-ia napisał(a):
BezResztyTwoja napisał(a):jak byłam na wakacjach i wstąpiłam do cioci zakładu krawieckiego to miała zamówienie na przyszycie oryginalnych metek do zwykłych ubrań ;)

ohoho, ładnie rotfl

A co Ty myślałaś, tak wiele firm robi. Ciuch jest szyty bez metek w Chinach, a potem metki są doszywane. I tu cała oryginalność "markowych sklepów".
candia
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%

Postprzez Marta_91 » 2010-09-08, 14:47

candia napisał(a):A co Ty myślałaś, tak wiele firm robi. Ciuch jest szyty bez metek w Chinach, a potem metki są doszywane. I tu cała oryginalność "markowych sklepów".

ale ja nie byłam tym ani zdziwiona ani zszokowana.
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez paullina9492 » 2010-09-08, 21:32

candia napisał(a):
martus-ia napisał(a):

ohoho, ładnie rotfl

A co Ty myślałaś, tak wiele firm robi. Ciuch jest szyty bez metek w Chinach, a potem metki są doszywane. I tu cała oryginalność "markowych sklepów".

halo! nie popadajmy w skrajności :pada: Jesli kupujesz cos nazwijmy to markowego [nie lubie tego malo konkretnego okreslenia, bo dla kazdego jest to cos innego, pisalam o tym] to dostajesz certyfikat. Wogole to jesli wydajesz wiecej kasy to na rzeczy pewnych firm a nie jakies "nowe"
Obrazek
paullina9492
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez otelka » 2010-10-22, 20:03

Tak do końca nie wiem czy jest ważna ta metka, choć napewno markowe ubrania zdecydowanie lepiej się noszą.
gdzie się lubicie ubierać? kierujecie się wogóle modą w sezonach?
otelka
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Postprzez Marta_91 » 2010-10-23, 16:40

otelka napisał(a):kierujecie się wogóle modą w sezonach?

mimowolnie tak =) to znaczy nie na tej zasadzie że jak tylko powiedzą że modne sa botki/apaszki/japonki/fiolet to lecę do sklepu i kupuję. po prostu jak stwierdzam że potrzebuję jakies buty na lato to wybieram się na zakupy i jeśli faktycznie znajdę japonki które będą mi się podobać to je wybiorę.
parę lat temu, w lecie modny był zielony i żółty. coś żółtego w mojej szafie się znalazło, ale zielonego nic. nie lubie tego koloru i "moda" nie zmusiła mnie do kupienia czegoś w tej barwie ;)
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez otelka » 2010-10-25, 15:05

a przeglądacie strony internetowe butików, i ich aktualne trendy na jesień? ja ostatni wpadłam jak śliwka w kompot i zachorowałam na parę rzeczy z nowej kolekcji Big Star.
ale masz rację, zgadzam się zupełnie, nawet dla najwyższej mody nie założyłabym czegoś co mi się nie podoba lub nie jest w moim guście.
choć zazwyczaj zawsze coś znajduję w kolekcjach, co mi odpowiada :D
otelka
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Postprzez Weronika19 » 2010-11-05, 16:28

Co do 'metki' to ... pełno bluzek poszło już na szmaty, ale jedna się trzyma jest nie do zdarcia, zwłaszcza, że chodziłam w niej czy to zima, czy lato. Jest genialna. Maleńka się trzyma.
Weronika19
-#Użytkownik 0%
-#Użytkownik 0%

Postprzez otelka » 2010-12-11, 19:10

I to tak jest... wystarczy trafić na naprawdę dobrą markę.
otelka
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Postprzez rejwach » 2012-03-04, 17:27

Zauważyłem że często jest tak, że przez metkę cena jest wyższa niż normalnie bo płaci się za markę. Mój ostatni przykład to buty trekkingowe. Udało mi się kupić fajny model Hi-Tec. Buty kosztowały jakieś 200 zł mniej niż inne marki reklamowane w necie, a są naprawdę porządnie zrobione.
błąd dzielenia przez ogórek...
rejwach
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Postprzez klucznik » 2012-03-23, 15:18

Dla mnie akurat nie ma znaczenia metka, ale bardziej marka, bo niektóre marki są po prostu lepsze i rzeczy dłużej sie trzymają. Bielizna zawsze z triumpha, a jeansy od big star. Po prostu wiem, ze mi sie nie rozpuszczą przy pierwszym deszczu :) Ale żebym ganiała za znaczkami to raczej nie. Grunt, żeby było wygodnie i w miarę prztzwoicie.

-#Użytkownik 10%

Postprzez optymistka » 2012-03-26, 22:38

3/4 rzeczy jest made in china i się nie oszukujmy. ;D a sieciówki to już w ogóle. jak mnie zrobili w balona w jednej znanej wszystkim zapewne to wchodze już tam niechętnie. Podwyższanie cen tj. naklejanie nalepek jedną na drugą, uważam za oszustwo - po prostu. Teraz gdzie bym nie weszła na zywca oddzieram, jeżei jedna jest naklejona na drugą. rotfl
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez candia » 2012-10-16, 13:09

A to standardowy zabieg, zawyżanie ceny na promocji. A nocne wyprzedaże - czyli wietrzenie magazynów kiedy to sprzedaje się ciuchy sprzed kilku lat jako te na topie. :)
candia
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moda, style