Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

II Wojna Światowa - słuszny spór ?

Odpadki forum - wszystko co zamknięte lub niepotrzebne znajduje się właśnie tutaj.

II Wojna Światowa - słuszny spór ?

Postprzez Marta_91 » 2009-08-31, 23:00

Tak z ciekawości, jedno pytanie, szybka odpowiedź: gdzie i kiedy zaczęła sie II Wojna Światowa ?
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Re: II Wojna Światowa - słuszny spór ?

Postprzez Audrius » 2009-08-31, 23:51

Nie pamiętam miejsca i daty ale Polacy juz wcześniej się ścięli gdzieś z niemcami przed 1. września poszukam bo gdzieś to chyba jeszcze miałem w notatkach ze studiów. Jeżeli znajdę to wrzucę.
Obrazek
POLONIA RESTITUTA
Audrius
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez Marta_91 » 2009-08-31, 23:56

ale nie, chodzi mi o 1 września właśnie... bo to że było już coś przed to wiadomo, działo się...
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Audrius » 2009-09-01, 00:00

przecież napisałem że przed 1. września :)
Obrazek
POLONIA RESTITUTA
Audrius
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez paulus19922 » 2009-09-01, 15:03

no ja wiem Wieluń i 1 września 1939
Ty wypełniasz moje sny, zapominam co to łzy...
paulus19922
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez Marta_91 » 2009-09-01, 15:40

Audrius napisał(a):przecież napisałem że przed 1. września :)

a ja napisałam ze mam na mysli właśnie 1 września, nie przed.

a własnie o Wieluń mi chodziło, wiedziałam że Paulina będzie wiedzieć, szkoda że tak szybko napisałaś ;p

4:40 Wieluń. Pierwsze bomby, ucierpiał szpital. A spór powstał własnie pomiędzy Wieluniem a Westerplatte, poniewaz niektórzy mówią o godzinie 5:40 a nie 4:40. lecz jednak żyją ludzie, którzy to pamiętają i potrafią udowodnić.
i jak "dobrze" że dziś są ważne te dwa miejsca. prezydent i premier moga być z dala od siebie :| o 19:00 prezydent będzie w Wieluniu. już pół miasta jest zablokowane, nie dało się chodzić. a tym czasem premier spaceruje po Westerplatte. ale od kilku lat coraz częsciej słyszy się w tv oficjalnie o Wieluniu. włączcie dziś jakiekolwiek wiadomości, na pewno coś będzie na ten temat.
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Audrius » 2009-09-01, 16:18

O prezydencie i premierze nic lepiej nie pisz bo dla mnie obaj to bolki i to cieniutkie jak wszyscy politycy w naszym kraju. W okresie międzywojennym potrafili pokazać charakter a teraz co, jakaś unia europejska ich za nos wodzi jak chce, a oni pieprzą jakieś bajki o drugiej irlandii itp aż słuchać się nie che. Tak naprawde wszystko idzie swoim torem a oni mają znikomy wpływ na to co się w kraju dzieje, przypisują sobie jakieś wzrosty PKB co wcale nie wynika z ich działania. Tak naprawdę to teraz w Polsce polityki nie ma tylko show biznes (np. Palikot jajcarz i nic wiecej jaki on ma pomysł na kierowanie państwem??? prócz krytyki itp. nic nie potrafi dla mnie to ch.. żyjący za pieniądze podatników, który na nie zapracować nie umie).

Biorąc pod uwagę wymagania na posadkę polityka w sejmie, a normalną pracę. Żeby zarobić na taką dietę poselską w normalnej pracy trzeba mieć z 10 lat stażu wyższe wykształcenie( ze dwa fakultety) w dobre wyniki. a sejmie siedzi stado baranów ledwo z podstawowym i beczy, że ich w tym obrad sejmu w tv nie będzie.

a teraz w kilku słowach streszczenie; ch..., k.... i złodzieje "rządzą tym krajem.

Nie bedę więcej pisał bo żal słow na to skurw****, które wyprawiają najchętniej powiedziałbym wszystko co myslę na tej sejmowej mównicy. Może chociaż jednemu by do łba trafilo.
Obrazek
POLONIA RESTITUTA
Audrius
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez Marta_91 » 2009-09-01, 21:14

dobra dobra, spokój, to nie ten temat :lol:
a słyszeliście o wydanej w Rosji książce: "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45" ??
http://news.money.pl/artykul/znow;prowo ... 25027.html
miło tak, na 1 września... aby było jeszcze wiecej sporów...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=18abd
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez optymistka » 2009-09-01, 21:19

Twój post w ogóle nie jest związany z tematem Audrius:/

Dla mnie jasne jest, że 2 wojna światowa rozpoczęła się w Polsce 1 wreześnia. Co do konkretnego miejsca i godziny, to pamiętam jeszcze, ze szkoły, że nie było dokładnie wiadomo o której godzinie, w różnych ksiązkach, różne godz. Oglądałam wiadomości - pokazali relacje z Westerplatte i Wielunia, czyli coś w tym jest. W sumie mogłiby ustalić coś konkretnego i pewnego, by nie było tych nieścisłości. Mimo tych 'faktów zawsze już ostrzelanie Westerplatte przez hitlerowski Schleswig-Holstein i 7dniowy opór Polaków pozostawionych samemu sobie będzie symbolem początku wojny. 3 lata temu byłam tam. Niezapomniane - pamiętam padał deszcz i akurat jak szliśmy tą aleją do pomnika wyszło słońce, ta cisza, śpiew patków, historia opowiadana przez przewodniczkę i wielki biały napis 'nigdy więcej wojny' zrobiło swoje.
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Marta_91 » 2009-09-01, 21:27

trzeba tez poogladać zdjęcia zniszczonego Wielunia. kiedys była wystawa, zdjęcia przedstawiające ruiny obok zdjęć przedstawiających dzisiejszą panorame miasta.
albo ile naczytałam sie róznych relacji mieszkańców... gdy spadły bomby na szpital, cieżarne kobiety rodziły na trawniku, lub wieziono je furmankami do innego szpitala, wiele dzieci narodziło się a sekunde później starciło matki... tu nie ma mowy o 7 dniowej obronie. bo jak? kto? czym?
w poprzednim poście wrzuciłam linka, ale zawiodłam się że jest taki skromny :/ liczyłam choc na jedno zdjecie. Wieluń przygotowywał się całe wakacje na ten dzień, a przeszło prawie bez echa...
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez optymistka » 2009-09-01, 21:43

eeeeee.. Tczew godz. 4:40, Wieluń godz. 4:42, Westerplatte godz. 4:47

Ani Westerplatte, ani Wieluń. Pierwsze bomby spadły na Polskę 1 września gdzie indziej...

http://www.onet.tv/wrzesien-39-a-wiec-w ... klip.html#

Co do ksiązki to słyszałam. Data publikacji to czysta prowokacja. Z Rosją nigdy nie będziemy mieć dobrych stosunków.
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Marta_91 » 2009-09-01, 22:33

coś to o tym Tczewie gdzieś słyszałam, coś było, ale nie o zrzucenie bomb chodziło, nie o masowy mord...

w Wiadomościach dzis podali że 16% Rosjan wie że było cos takiego jak Pakt Ribbentrop-Mołotow. a jakis polski polityk powiedział madre słowa: "rosyjscy politycy mówią co innego u nas, a co innego u siebie"
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez pesca » 2009-09-03, 16:57

Wg mnie wojna zaczęła się już w 1937 roku na Pacyfiku, tylko nie była tak rozgłośniona i rzadko się o tym mówi.
I'm the bitch you hated, filth infatuated.
I'm the pain you tasted, fell intoxicated.
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez Marta_91 » 2009-09-03, 18:15

tyllko ludzie zapewne nie drżeli kazdego dnia o życie na tak dużej powierzchni naszego globu... konflikty zawsze były, są i będą, watpie że nadejdzie czas kiedy powiemy: "już nigdzie nie prowadzi się wojny"
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez optymistka » 2009-09-04, 14:23

To była taka tykająca bomba. Kwestia czasu. Zastanawia mnie fakt- czy gdyby próby zamordowania Hitlera się powiodły, wszystko potoczyłoby się inaczej, czy ktoś szybko zajął by jego miejsce kontynuując ideoologię z 'mein kampf'.

martus-ia napisał(a): konflikty zawsze były, są i będą, watpie że nadejdzie czas kiedy powiemy: "już nigdzie nie prowadzi się wojny"

Otóż to. Jeszcze gdy w posiadaniu jest broń jądrowa, wszystko się może zdarzyć.
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Następna strona

Powrót do Śmietnik