Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Harry Potter

Coś dla lubiących czytać. Warto sięgnąć po dobrą książkę lub aktualną prasę, aby nie stracić kontaktu z rzeczywistością. Jeśli nie masz już co czytać - na pewno Ci pomożemy.

Re: Harry Potter

Postprzez optymistka » 2008-03-14, 17:14

Osobiście takie ksiązki mnie "nie interesują", że tak powiem... ale chcąc nie chcąc autorka ma głowę do pisania. HA i ile za to zarobiła ! rotfl Pomysł jak widać i słychać okazał się strzałem w dziesiątkę :) Jaki już moja psiapsióła to namiętnie czyta to... ehh

Co do Noa, ta zlituj się, to książka a nie real... pisarka miała prawo pisać to co wgł. niej było odpowiednie, zreztą uruchom wyobraźnię... bo chyba w tej książce o to chodzi... toż to świat magii. Nie wszystko musi być logiczne i wytłumaczone krok po kroku.
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Marta_91 » 2008-03-14, 17:37

optymistka napisał(a):Co do Noa, ta zlituj się, to książka a nie real... pisarka miała prawo pisać to co wgł. niej było odpowiednie, zreztą uruchom wyobraźnię... bo chyba w tej książce o to chodzi... toż to świat magii. Nie wszystko musi być logiczne i wytłumaczone krok po kroku.

:padam: dzięki za te słowa ;)
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Noa » 2008-03-18, 17:18

optymistka napisał(a):Co do Noa, ta zlituj się, to książka a nie real... pisarka miała prawo pisać to co wgł. niej było odpowiednie, zreztą uruchom wyobraźnię... bo chyba w tej książce o to chodzi... toż to świat magii. Nie wszystko musi być logiczne i wytłumaczone krok po kroku.

No jasne, że nie musi. Ja nawet za to właśnie kocham literaturę fantasy. Ale seria Rowling po prostu mnie odpycha i gdybym miała powiedzieć dlaczego, myślę że wskazałabym najpierw na samego bohatera, którego po prostu nie znoszę. Przeczytałam ostatnią część, bo "tak trzeba", chociażby dla samej zasady. Ale długo nie mogłam się przemóc.
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Noa
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez Marta_91 » 2008-03-18, 19:32

Noa napisał(a):Przeczytałam ostatnią część, bo "tak trzeba", chociażby dla samej zasady. Ale długo nie mogłam się przemóc.
śmieszne...
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Noa » 2008-03-18, 21:23

no, wiesz... czytałam wszystkie części, przydałoby się przeczytać ta ostatnią, najważniejszą, prawda? zresztą ja czytam wszystko, co tylko mam akurat pod ręką...
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Noa
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez Marta_91 » 2008-03-19, 01:31

a trzeba się nauczyć wybierać.
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez shanxi » 2008-03-19, 16:54

Będę przykra w tej sprawie :) nie interesują mnie 'zmyślone książki fantasy' więc nie ruszę Harry Pottera chyba że ktoś by mi zapłacił za to grube pieniądze buehehe :) nie lubię czytać bzdur taka już jestem..
shanxi
-#Użytkownik 90%
-#Użytkownik 90%

Postprzez Sh@dow » 2008-03-21, 00:17

A ja na początku sceptycznie podszedłem do Harry`ego Pottera...też nie chciałem mieć z nim kontaktu, ale w końcusię przełamałem i teraz jest moją "miłością" xD
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sh@dow
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez kreska » 2008-03-27, 19:49

Czytałam Harry'ego Pottera na bieżąco jak wychodziły kolejne części aż do "Zakonu Feniksa", którego nie przeczytałam. Kolejnych tomów też nie.
Wszystko dlatego, że koleżanka pożyczając mi (podczas przekazywania książki z ręki do ręki) powiedziała mi od razu, otwarcie najważniejsze wydarzenia, jakie tam miały miejsce i właściwie nie chciałam już czytać, ponieważ najfajniejsze w Harrym zawsze było to zaskoczenie w niektórych sprawach.
Za tych czasów właśnie, co czytałam Harry'ego Pottera, miałam może z dziewięć-dziesięć lat, bardzo go lubiłam. Sympatia pozostała mi do dziś, ale nie nazwałabym tego oczywiście "najlepszą" książką, w ogóle przecież ciężko jakąkolwiek książkę nazwać najlepszą, nie oszukujmy się : P (Osobiście moją ulubioną jest "Wizja Lokalna" Stanisława Lema)

Pamiętam, że bardzo urzekła mnie postać Lupina : ) Lubiłam też oglądać film "Więzień Azkabanu" - przez wzgląd na Lupina. Wspaniały był z niego człowiek : )
after the first embrace from you my senses knew
the look of Love was in your eyes
kreska
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez Marta_91 » 2008-03-27, 19:56

ja nie mam ulubionej ksiażki. bo nie potrafię stwierdzić która jest tą "naj". kazda ma coś, czego nie ma inna. ale Potter jest jedną z "lepszych" ksiązek jakie przeczytałam. i podziwiam Rowling za to, że potrafi tak budować napiecie, układać fakty, zdarzenia... a jak ktoś mi mówi że Harry nie mógł galopować na centaurze bo nie umiał, to proszę, ale trochę wyobraźni :/
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez kreska » 2008-03-27, 20:01

Na miotle też go nikt nie uczył latać!
Harry to przecież złoty chłopiec : P
after the first embrace from you my senses knew
the look of Love was in your eyes
kreska
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez Sh@dow » 2008-04-04, 16:08

Sory że dopiero teraz przytaczam ten fagment ale...

Noa napisał(a): Natomiast większość osób, które zajmują się fantastyką, czytają książki i oglądają filmy o tej tematyce, wiedzą, jak powinien wyglądać centaur.

Eh... czy ktoś widział na żywo centaura? :nie:
czy ma ktoś jego zdjęcie? :nie:
Więc nie mów jak wygląda centaur... każdy może wyobrażać go sobie inaczej... Rowling wyobraziła sobie centaura z grzywą i już...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sh@dow
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez Dagamara98 » 2008-05-14, 19:02

Jestem wielką wielbicielką Harrego Pottera!
Harry nie kierował centaurem!To nie koń!To centaur! Umiał mówić! Myśleć! W książkach był przedstawiony jako najmądrzejsze stworzenia w całym świecie czarodzieji!Mądrzejsze nawet od ludzi!I nie czepiaj sie jak nie przeczytałaś OK?! :x
Dagamara98

Postprzez maćka2207 » 2008-05-24, 12:49

Przeczytałam wszystkie część HP. Zawsze czytając wzrusza mnie historia bohatera i jego losy. Tak samo było w tym przypadku. Współczułam i przeżywałam z nim wszystkie przygodu. Wiem że to głupie. Ostatnio przestałam interesować się tą książką odkąd znalazałam pewne informacje na temat aktora grającego Harre'ego- Daniela.
Owszem, miała wspomnienia, ale wspomnień nie można dotknąć, poczuć ani przytulić. . .
maćka2207
-#Użytkownik 60%
-#Użytkownik 60%

Postprzez r4d3k » 2008-05-24, 12:51

A co takiego aktor grający Harrego zrobił?
r4d3k
-#Administrator
-#Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prasa, Książka