Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Ekranizacja

Coś dla lubiących czytać. Warto sięgnąć po dobrą książkę lub aktualną prasę, aby nie stracić kontaktu z rzeczywistością. Jeśli nie masz już co czytać - na pewno Ci pomożemy.

Ekranizacja

Postprzez optymistka » 2009-06-20, 14:15

Ekranizacja jest zaś odtworzeniem tego, co zostało napisane. O jednych ekranizacjach się mówi, że są wierne, o innych – że mniej. To zależy już od scenariusza – niektóre biorą pod uwagę całą fabułę, a niektóre tylko jej część. Nie wszystkie ekranizację są też udane.

Co powiecie na ten temat. Ile prawdy w tym, że `książka zawsze lepsza od filmu`? Czy są filmy, które zachęciły Was do przeczytania książki? I na odwrót, książki zachęcające do obejrzenia filmu? Możecie podać tytuły? ;)
optymistka
-#Moderator
-#Moderator

Re: Ekranizacja

Postprzez biedronaaa » 2009-06-20, 14:47

mnóstwo tego jest!
* "Samotność w sieci" - czytałam książkę, jest CUDOWNA, filmu niestety nie oglądałam ale bardzo bym chciała chociaż że słyszałam że nie jest zbyt ciekawy
* "My dzieci z dworca ZOO" - też czytałam tylko książkę a filmu nie widziałam, siostra mi mówiła że był kiedyś w TV ale byłam wtedy mała i mamka nie pozwoliła mi oglądać ;(
* "Jesienna miłość" - książka na podstawie której powstał film "Szkoła uczuć". Nie do końca film jest zgodny z treścią książki...
* "Chłopi" - książki całej nie przeczytałam ale film bardzo mi się podobał

jak mi sie jeszcze coś przypomni to napisze ale zdecydowanie uważam że lepiej jest przeczytać książkę, ponieważ każdy może odebrać ją inaczej.. a reżyser narzuca nam swoje wyobrażenia....
swoją drogą nie wiem dlaczego czasem film tak bardzo odbiega od treści książki.... :co?: :co?:
biedronaaa
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez Marta_91 » 2009-06-20, 15:29

po pierwsze:
Harry Potter - kazda część książkowa jest lepsza od tej filmowej, głównie dlatego że w filmie nie dało się wszystkiego pokazać

Na zachodzie bez zmian - obejrzałam film, jeden z najlepszych filmów wojennych wg mnie, ciągle chce przeczytać książkę i porównać, ale nie mam czasu...

Roswell - serial, ale jesli chodzi o relacje książka-ekranizacja, to serial zwyciężył. Powstał właśnie na podstawie książki i rozwinął własne skrzydła, dalej niż książka ;)
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez biedronaaa » 2009-08-13, 17:12

kiedyś wygrałam bilety do kina na Maraton filmowy.. wśród 3 filmów był "P.S. Kocham Cię".. niesamowicie rusza człowieka.. o godz 4 nad ranem ryczałam jak dziecko... w przyszłym tygodniu chcę kupić książkę.. ;)
biedronaaa
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez pesca » 2009-08-13, 17:31

Polecam 'Motyl i Skafander', zarówno książkę, jak i film.
'Smentarz dla zwierzaków' również. W obu przypadkach ekranizacje zachęciły mnie do książki i nie żałuję. ;)
I'm the bitch you hated, filth infatuated.
I'm the pain you tasted, fell intoxicated.
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez littleflea » 2009-08-13, 17:47

* "Jesienna miłość" - książka na podstawie której powstał film "Szkoła uczuć". Nie do końca film jest zgodny z treścią książki...

Ksiązke wprost kocham, ale film wypadł blado..
` Twój uśmiech wplątany w moje myśli ...
littleflea
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez brawurka » 2009-08-14, 00:45

zgadzam się z martusią co do harry'ego. filmy są słabe, zwłaszcza 6 część, która weszła do kin. przedstawiona w bardzo nudny sposób. chyba najgorsza ze wszystkich części.

ogólnie to bardziej przepadam za książkami, bo pozwalają rozwijać swoją wyobraźnię. film tego nie umożliwia, gdyż wszystko jest pokazane.

jak wpadnę na jakiś tytuł to napiszę
Obrazek
brawurka
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez Marta_91 » 2009-08-14, 00:50

brawurka napisał(a):zgadzam się z martusią co do harry'ego. filmy są słabe, zwłaszcza 6 część, która weszła do kin. przedstawiona w bardzo nudny sposób. chyba najgorsza ze wszystkich części.

właśnie 20 min temu skończyłam ogladać. i jak? no maaaaasakra ilu rzeczy nie było :D albo były nie tak jak trzeba, np. na samym początku w pociagu lub na końcu, w scenie śmierci Dumbledora. i faktycznie... nudny. jakbym książki nie czytała stwierdziłabym że nie ma sie co zachwycać Potterem - ale oczywiście czytałam i tak nie myslę rotfl
za to bardzo podobały mi się efekty. to tłuczone szkło, lub tworzenie się świata w myślodsiewni... no cos pieknego, moja wyobraźnia nawet tak temu nie podołała. wzburzone morze tez było piękne... pod tym wzgledem film bajeczny, pod wzgledem przedstawienia fabuły - no, co tu duzo mówić - braki.
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez brawurka » 2009-08-14, 00:55

co do efektów się zagadzam :) fajnie zrobili też znak Voldemorta - trupią czaszkę na niebie :) bardzo podoba mi się w tym filmie postać Bellatrix Lestrange. ta kobieta idealnie pasuje mi do tej roli. Sprawia wrażenie niezrównoważonej psychicznie. Nagrodziłabym ją za tą rolę ;)
Obrazek
brawurka
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez Marta_91 » 2009-08-14, 01:00

brawurka napisał(a):co do efektów się zagadzam :) fajnie zrobili też znak Voldemorta - trupią czaszkę na niebie :) bardzo podoba mi się w tym filmie postać Bellatrix Lestrange. ta kobieta idealnie pasuje mi do tej roli. Sprawia wrażenie niezrównoważonej psychicznie. Nagrodziłabym ją za tą rolę ;)

co do pierwszej części się nie zgadzam, co do drugiej owszem =)
ta czaszka... ja dopiero jak podeszłam blizej do ekranu to dojrzałam jej kształty... w książce ona była taka? a nie zielona? :ups: byc moze to tylko mój wymysł, bo czasami lubie sobie tworzyc wszystko po swojemu, w kazdym bądź razie mój mroczny znak jest zielony rotfl
a co do kochanej Belli. wypisz wymaluj taka jaką ją sobie juz dawno wyobraziłam. gdy pojawiła się w filmie juz po pierwszej sekundzie wiedziałam kto to, no bo po prostu wyszła z mojej głowy ;p
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez brawurka » 2009-08-14, 01:05

już nawet nie pamiętam jaka była czaszka, ale jak tak sobie przypominam poprzednie części filmu to być może, że w którejś była właśnie zielona. też się teraz nad tym zastanawiam. trzeba będzie wrócić do poprzednich części :)
Obrazek
brawurka
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Powrót do Prasa, Książka