Gadane.pl - tysiÄ…ce wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gad¿ety, prezenty

Żebranie

Dzielimy się przemyśleniami na poważne tematy. W końcu każdego z nas nachodzi czasami refleksja...

Żebranie

Postprzez optymistka » 2008-07-30, 22:20

Idzieci sobie ulicą a tu klęczy z dzieckiem na ramieniu :" Pani daj 2 zł'' itd.
Co robicie?

Jak reagujecie na ludzi żebrzących, pomagacie im? Dorzucacie się coś? Czy idziecie dalej.

Szczególnie często widać Cyganów, czy tam Romów <sorrk,i ale nie wiem tam do końca>. Dzieci już są tak wyszkolone, że głowa boli.
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez littleflea » 2008-07-30, 22:24

Olewam to.
Dam jednemu, a zleci się cała chmara.

Czasem mi ich żal, ale niech sie baba do roboty weźmie, a nie żebrze. Są różne ośrodki pomocy, może liczyć na jakiś zasiłek...
` Twój uśmiech wplątany w moje myśli ...
Avatar użytkownika
littleflea
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 2450
Dołączył(a): 2007-12-23, 17:14
Lokalizacja: z daleka...
Wiek: 16
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez Marta_91 » 2008-07-30, 23:47

Mistiness napisał(a):Są różne ośrodki pomocy, może liczyć na jakiś zasiłek...

ło ło ło. te ośrodki pomocy funkcjonują tak jak te nasze autostrady na Euro.
a jesli jest u nas na czarno, to o zasiłku może tylko pomarzyć. czemu jest na czarno? bo przeciez Romowie swojego kraju nie mają, a obywatelstwa tak łatwo się nie dostanie.
rzadko coś takiego spotykam, ale jesli już, to rzucę choć te dwa złote, bo mam w pamieci obraz jak rzuciłam takiej młodej kobiecie a ona mi sie popłakała i mnie pobłogosławiła, aż mi głupio było, ale nie żałuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7424
Dołączył(a): 2007-10-28, 19:56
Lokalizacja: łódzkie/Wrocław
Wiek: 21
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez Patryk392 » 2008-07-31, 00:52

Czasami siÄ™ kilka groszy da ale nigdy nie wiadomo czy dana osoba nie udaje.

optymistka napisał(a):Szczególnie często widać Cyganów, czy tam Romów

GRRRR.... tych to szerokim Å‚ukiem omijam w S-c jest ich chmara...
Patryk392
 

Re: Żebranie

Postprzez Robal » 2008-07-31, 10:26

Mam coś przy sobie, to czasem coś rzucę.Ae nie wiadomo, na co to pote idzie.Wielu ludzi mówi, że oni tylko te kartki piszą, żeby 'zasłonić' to, że chcą na piwo czy coś.
Ale widziałam ciekawy i wesoły sposób na żebranie.Ktoś pod drzewkiem posadził swojego pieska (to był wilczur z taka fajną pisią 'arafatką' ), piesek leżał, przed nim kartka "Zbieram na kiełbasę" i kueczek. :) To tak fajnie wyglądało :)
nie ma rzeczy niemożliwych.
Avatar użytkownika
Robal
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 1422
Dołączył(a): 2008-05-17, 16:48
Lokalizacja: Jasło :)
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez play_with_me » 2008-07-31, 10:33

to zalezy komu.....

co do Cyganow- oni to maja we krwi, kiedys chodzili po domach i prosili, a czasem zagadywali, a w tym czasie ktos obrabial chate :/

jak widze, ze to jakas staruszka w podartym ubraniu i butach to nie mam sumienia nie dac jej tych 2 zl

jak ktos z dzieckiem, albo ze na operacje dla dziecka, to nie daje, bo kurcze nie mam zadnej pewnosci, wole wyslac smsa na jakas fundacje,

a jak pijak to wiadomo :lol: (ze nie)
Możesz mnie zabić, ale najpierw pocałuj......
Avatar użytkownika
play_with_me
-#Użytkownik 90%
-#Użytkownik 90%
 
Posty: 899
Dołączył(a): 2007-08-08, 15:23

Re: Żebranie

Postprzez optymistka » 2008-07-31, 14:09

Zawsze jak szłam so sql to na ulicy siedział sobie taki staruszek ;( Obdarty i bez nogi chyba. Żal mi go do tej pory, jak przypadkiem tamtędy przechodzę. Ma taką pogodną buzię,najchętenij to bym go przygarnęła. ;(



Ile jest przypadków, że ludzie stają i udają, a pieniążki przybywają. A tak naprawde to nie jednen ma w portfelu więcej niż ja. Słyszałam, że babka wyżebrała na kilka willi dla swoich dzieci? I taka biedna? No proszę, za krzty moralności.
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez mar-LENKA » 2008-07-31, 14:28

Mi takich ludzi żal, raz słyszmy sobie z kuzynką po schodkach i tam żebrała taka strasza pani no i miała na kartce, że na coś zbiera, no oczywiście zrobiło mi się żal.. No, ale później okazało się, że to wszystko zbiera na piwo.. Bo ją np. moja mama widziała ;| nie raz na mieście koło kościoła stała pani z córką i żebrały 'na operacje' jak w Krakowie byłam to tam co kawałek zbierał.. ehh ;'(
Czasem myślisz, że los się do Ciebie uśmiechnął, a Ty go po prostu rozśmieszyłeś : D
Avatar użytkownika
mar-LENKA
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 1856
Dołączył(a): 2007-09-20, 15:51
Lokalizacja: z domu ;)
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez littleflea » 2008-07-31, 15:18

Ulicą idzie elegancka kobieta. Mija siedzącego na chodniku żebraka, gdy ten nagle wyciąga rękę i słabym głosem mówi:
- Nie jadłem już od kilku dni.
Kobieta patrzy na niego z podziwem.
- Chciałabym mieć tak silną wolę!
` Twój uśmiech wplątany w moje myśli ...
Avatar użytkownika
littleflea
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 2450
Dołączył(a): 2007-12-23, 17:14
Lokalizacja: z daleka...
Wiek: 16
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez Robal » 2008-07-31, 16:25

Eee...noł koment :|

Mówicie tylko o takich tragicznych przypadkach, że obdarci czy coś...ale czasem jak im nie idzie tak to robią jakoś inaczej.Wiadomo, trzeba działać na humor :) Np. kiedyś człowiek-orkiestra grał i ludzie dawali mu kasę, bo na nogą na bębnie, gdzieś tam jakiś flet, tu gitara, tam harmonijka, tu skrzypce itd...Albo u mnie na osiedlu bywa, że cyganie chodzą pod balkonami i grają, śpiewają a ludzie z balkonów kasę rzucają :)
nie ma rzeczy niemożliwych.
Avatar użytkownika
Robal
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 1422
Dołączył(a): 2008-05-17, 16:48
Lokalizacja: Jasło :)
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez optymistka » 2008-07-31, 17:00

Taką 'sztukę uliczną' nie zaliczyłabym do żebractwa.


U mnie kiedyś chodzili Cyganie i spiewali pod okanami, pamiętam to jak miałam może z 6 lat, rzuciłam im kasę, a oni wzięli sobie i nie zagrali. Matko jak ja wtedy ryczałam :lol:
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez K@SiK;D » 2008-07-31, 21:37

mi jest bardzo żal takich osób ja mam za słabe serce oddałabym wszystko takim ludziom ale przejechałam sie już nie jeden raz jak dałam i widziałam później z winem pod sklepem ale i tak nie umiem przejść obojętnie koło takiej osoby

ale cyganów i Rumunów to ja się boję idzie ich tylu aż strach wiem przesadzam nawet ostatnio oglądałam film gdzie ludzie spalili cała rodzinę cyganów w samochodzie przeżyły tylko bliźnięta... cyganie zostali osądzeni o zgwałcenie i zabicie dziewczyny która uciekła z domu a Oni sie tylko bawili... nie można oceniać człowieka póki się go nie pozna ale ja i tak się ich boję :(
Obrazek
Avatar użytkownika
K@SiK;D
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 1414
Dołączył(a): 2007-06-22, 17:53
Lokalizacja: SkÄ…d ;D

Re: Żebranie

Postprzez Erwin » 2008-08-02, 11:27

To jest rasizm! Ale to już inny temat. Na operacje dla dziecka, itp. nie daję, bo to zazwyczaj przekręty, ihmo ja miałem operację i jakoś starzy uzbierali kasę, pomagam głodującym, jak głodny i prosi na jedzenie, to daje jedzenie. Kupuję coś w sklepie albo zabieram pod dom i daję, wtedy wiem przynajmniej że był na prawdę głodny, a nie np. przechla te parę groszy, które mu dam, a dla mnie też każda złotówka to dużo.
Skate style 4 ever
Avatar użytkownika
Erwin
-#Użytkownik 90%
-#Użytkownik 90%
 
Posty: 886
Dołączył(a): 2008-04-06, 21:17
Lokalizacja: Radom
Wiek: 16
Płeć: Mężczyzna

Re: Żebranie

Postprzez optymistka » 2008-08-02, 13:26

???????

Rasizm, że niby do Cyganów? :\

Jak mnie ktoś prosi o kasę na jedzenie, to nie dam. ie mam pewności, że mówi prawdę. Ale zawsze mogę iść z nim do sklepu. Chociaż i tu szmuglują.
Ciotka szła przez miasto i zaczepił ją jakiś facet, że chce na jedzenie. Ona, że nie, ale może mu coś kupić, to on ok. No i poszła z nim do sklepu, kupiła coś i wyszli. Ona w swoją stronę, on w swoją. Odwraca się za nim a on buch bułkę no kosza. :/

Nie mówię, że wszyscy ściemę walą, bo np. są przykłady gdzie naprawdę ludzie potrzebuą pomocy i sami sobie nie poradzą... ale większość na ulicach jest ściemniaczy.
Avatar użytkownika
optymistka
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 2007-05-09, 23:24
Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Re: Żebranie

Postprzez mar-LENKA » 2008-08-02, 13:27

A Cyganie okradli mojego wujka ! Normalnie teraz strach zostawić dom..
Ale np pamiętam, jak gdzieś jechaliśmy i zatrzymaliśmy się koło centrum, żeby coś kupić.. I gdy wsiadaliśmy do auta. chłopak zatrzymał moją mame i chciał od niej 5 zł 'na chleb', moja mama nie uwierzyła i powiedziała, że pójdzie mu kupić, a ten nie nie sam pójde... tia piwa mu się zachciało ;|
Czasem myślisz, że los się do Ciebie uśmiechnął, a Ty go po prostu rozśmieszyłeś : D
Avatar użytkownika
mar-LENKA
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%
 
Posty: 1856
Dołączył(a): 2007-09-20, 15:51
Lokalizacja: z domu ;)
Wiek: 0
Płeć: Kobieta

Następna strona

Powrót do Przemyślenia



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


• Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
cron