Gadane.pl - tysiące wygadanych ludzi!

Ogólnotematyczne forum dyskusyjne, na którym rozmawiamy o wszystkim.
Gadety, prezenty

Czy prawda zawsze powinna wyjść na jaw...

Odpadki forum - wszystko co zamknięte lub niepotrzebne znajduje się właśnie tutaj.

Czy prawda zawsze powinna wyjść na jaw...

Postprzez pesca » 2009-08-18, 10:56

Rzadko mówię publicznie o swoich problemach, a jeszcze rzadziej proszę o pomoc czy jakąkolwiek radę. Gdyby nie to, że sprawa dotyczy mojej przyjaciółki, poleciałabym od razu do niej, ale w tym wypadku proszę Was o pomoc, może rzucicie trochę światła i uda mi się spojrzeć na to z innej perspektywy.

Otóż moja przyjaciółka (K) ma od ponad dwóch lat chłopaka (M). Nie wyobraża sobie bez niego życia, nie potrafi się z nim rozstać, mimo, że on traktuje ją jak psa. Sama wczoraj przyznała, że chciałaby to zakończyć, bo nie ma już siły wytzrymać z nim. O wszystko robi awantury, zawsze wina jest tylko po jej stronie, on uważa się za nadczłowieka. Niedawno miała urodziny, M powiedział mi, co chce jej kupić na prezent. A chciał kupić pierścionek zaręczynowy i się jej oświadczyć... A tymczasem kupił jej profesjonalny mikrofon. Teraz ciągle mówi jej, że marnuje przy niej życie itp, ale też nie skończy tego związku. Wydaje mi się, że nie chce już z nią być, bo gdyby miał poważniejsze plany, to kupiłby jej ten pierścionek, bo wiem, że już długo o tym myślał. I nie wiem, czy powinnam jej to powiedzieć. Myślę, że to pomogłoby jej podjąć decyzję i otworzyło nieco oczy, ale tak bolesna prawda, zwłaszcza teraz, kiedy ma ciężki okres...Wam z boku problem może wydaje się błahy, ale na prawdę nie wiem, jak powinnam postąpić. Nie mamy przed sobą żadnych tajemnic, ale to jakoś mi nie może przez gardło przejść...
I'm the bitch you hated, filth infatuated.
I'm the pain you tasted, fell intoxicated.
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Re: Czy prawda zawsze powinna wyjść na jaw...

Postprzez ano » 2009-08-18, 11:21

Ja na jej miejscu chyba chciałabym znać prawdę, jeśli przyjaciółka Ci ufa i wie, że chcesz dla niej dobrze, to będzie Ci wdzięczna, przynajmniej ja bym była. Choć z drugiej strony, może chłopak jeszcze się waha (?).. A jeśli przyjaciółka jest od niego bardzo uzależniona i to jemu bardziej ufa to może zdarzyć się tak, że posądzi Cię o kłamstwo, znam takie przypadki, dlatego mówię. Wydaje mi się, że są ze sobą z przyzwyczajenia i po prostu są za leniwi by poszukać kogoś odpowiedniejszego. Może jeszcze zapytam o dość istotną rzecz, w jakim są wieku? Bo jeśli przyjaciółka jest mniej więcej w naszym wieku to może chłopak przemyślał, że jeszcze za wcześnie na taki krok jak zaręczyny i co za tym idzie obietnica ślubu.
Picu, picu, chlastu, chlastu,
mam nastrój,
ale nie mam płuc jedenestu.
ano
-#Użytkownik 70%
-#Użytkownik 70%

Postprzez pesca » 2009-08-18, 11:28

Wydaje mi się, że są ze sobą z przyzwyczajenia i po prostu są za leniwi by poszukać kogoś odpowiedniejszego.

Ja też tak myślę, nawet jestem pewna, że tak jest.

Ona ma 18 lat, on 22. Chciał już wcześniej się jej oświadczyć, tylko że ona nie była pełnoletnia i wolał z tym zaczekać.

Ufa mi i to bardzo, wie, że zawsze chcę dla niej jak najlepiej. Nie mam po co rozbijać tego związku. Jej chłopak mnie nie lubi strasznie, mówi, że ona idzie za mną na złą drogę i że staje się taka sama jak ja itp, więc nie wiem, co on wymyśliłby później, żeby to wszystko odwrócić i boje się, że przez to mógłby nas ze sobą skłócić. Cholera, nienawidzę wiedzieć za dużo...
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez littleflea » 2009-08-18, 13:47

JA bym na Twoim miejscu powiedziała jej jednak prawde. Bo moze i sie jej oswiadczy, moze wezmą slub. I co potem? Nie wierze, ze to mąłzenstwo bedzie szczesliwe, skoro on ją tak traktuje.

Powiedz jej,.
` Twój uśmiech wplątany w moje myśli ...
littleflea
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez paulus19922 » 2009-08-18, 14:13

Jesli Twoja koleżanka Ci ufa i wie że chcesz dla niej jak najlepiej, to ja bym jej powiedziała prawdę, bo jeśli on ja tak traktuje to ona raczej nie jest bz nim szczęśliwa i jakby on się jej oświadczył to by musiała się męczyć w tym małżeństwie..
Ty wypełniasz moje sny, zapominam co to łzy...
paulus19922
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez pesca » 2009-08-18, 17:45

Też wydaje mi się, że powinnam powiedzieć. Sama na jej miejscu bym wolała coś takiego wiedzieć. Porozmawiam z nią przy najbliższej okazji...
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez biedronaaa » 2009-08-18, 19:48

skoro to Twoja przyjaciółka to myślę że powinnaś powiedzieć jej prawdę!
do niedawna też byłam z chłopakiem prawie 2 lata. ciągłe awantury, kłótnie, wypominanie - tego nie da się wytrzymać na dłuższą metę! i zerwałam! nie widziałam dalszego sensu tego związku! kocham go nadal ale nie chcę z nim być na siłę! ciągle mi mówi jak to się zmienił ale ja boje się mu uwierzyć i znowu się angażować! bardzo mi go brakuje ale chce trochę przeczekać! zobaczymy czy naprawdę mnie kocha!
wracając do Twojego problemu: jeśli Twoja koleżanka ma wątpliwości co do swojego chłopaka to naprawdę nie warto być na siłę! takim sposobem nie zbuduje się szczęśliwego związku! a pomyśl co by było po ślubie skoro już tak jest teraz!

życie jest tylko jedno więc po co ma się przez nie męczyć! niech przeżyje je jak ona sama chce!
biedronaaa
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez Doriw » 2009-08-18, 21:04

Jezeli twoja przyjaciolka ci ufa i jestescie razem na dobre i na zle, moim zdaniem powinnas jej powiedziec swoje zdanie. Tak czy siak wybor nalezy do niej. Ale ja mysle, ze nie ma po co marnowac z "M" czas, jezeli tak traktje "K".

Napisz nam jak zdecydowalas i co sie dalej stalo.
Ostatnio edytowano 2009-08-18, 21:05 przez Doriw, łącznie edytowano 1 raz
Mnie to wisi że mi coś szkodzi
Życie jest i tak nieuleczalną chorobą
człowiekowi szkodzi wszystko.
Doriw
-#Użytkownik 30%
-#Użytkownik 30%

Postprzez pesca » 2009-08-18, 21:05

Swoje zdanie powiedziałam na temat jej związku, ale chodzi mi o ten prezent. Chcę jej szczęścia, a wiem, że to co powiem, może ją podłamać, a nie mogę być przy niej, żeby ją przytulić chociażby - mieszka teraz w UK.
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez paulus19922 » 2009-08-18, 21:08

a może jakoś teraz niebawem przyjedzie ? bo moim zdaniem najlepiej będzie jeśli jej to na żywo powiesz..
Ty wypełniasz moje sny, zapominam co to łzy...
paulus19922
-#Użytkownik 100%
-#Użytkownik 100%

Postprzez shanxi » 2009-08-19, 07:53

Nawet nie musiałaśą o tym problemie pisać na forum, bo dobrze wiesz co powinnaś uczynić, a my jednie cię w tym poparłyśmy... powiedz jej całą prawdę a nawet "dodaj coś od siebie" więcej, cel uświęca środki jeśli widzisz,że oni oboje cierpią to wiesz co robić!! Ja też jakiś czas temu walczyłam o kumpelę, ona ślepo była zakochana w ćpunie/alkoholiku/nierobie i jak osoba jest zakochana to jej tego nie wytłumaczysz i w końcu kiedyś miarka się przebrała i powiedziałam jej serio skończ z nim nie pasujecie do siebie... i w ogóle... teraz poznała kogoś innego, pasują do siebie niewyobrażalnie :) sama mówi, że nikt jej tak nie traktował jak on... dosłownie moi wariaci, niedługo minie rok, chcą się zaręczyć, a na drugi rok się ożenić =) mam nadzieję, że to o czym myślą się spełni bo pasują do siebie, ona ma 25lat więc czas już na nią :bad: moja stara dupa :*
shanxi
-#Użytkownik 90%
-#Użytkownik 90%

Postprzez Marta_91 » 2009-08-24, 22:05

ano napisał(a):Wydaje mi się, że są ze sobą z przyzwyczajenia

tak. czasami trudno zmienic coś co nam towarzyszy od dawna, w głowie zakodowało się: "musi tak już zostać".
Ja bym powiedziała, zresztą ty tez juz wiesz co robić. Ale nie wieszałabym wszystkich psów na chłopaku... Skoro myślał o zaręczynach wczesniej i był gotów poczekać na nią aż skończy 18 lat, widac mu na niej zależało... Pytanie czy teraz zależy.
Obrazek
Marta_91
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez pesca » 2009-08-25, 13:46

Tak jak pisała ano, mnie też się wydaje, że są ze sobą tylko z przyzwyczajenia. Kłócą się, on mówi, że marnuje przy niej życie, obraża się dosłownie o byle gówno, całą winę zawsze przypisuje jej. A ona nie potrafi się postawić, bo mówi, że go kocha i boi się, że jak się postawi to on odejdzie. Dodam, że ona teraz mieszka w UK, a on w Polsce, miał się do niej wprowadzić, ale ciągle ma jakąś wymówkę.
A o pierścionku jeszcze nie powiedziałam, poczekam na jakiś odpowiedni moment, bo nie chcę tak ni stąd, ni z owąd o tym gadać.
pesca
-#Użytkownik 50%
-#Użytkownik 50%

Postprzez Przemek18 » 2009-09-09, 07:39

Takie związki nie kończą się dobrze, zapewne on zacznie pic więcej niż powinien i będzie przyłaził do domu pijany i się awanturował wiec lepiej oszczędzić sobie cierpienia i jak najprędzej się rozstać bo prędzej przy później ona tego pożałuje. Co do tego ślubu to myślę ze trochę za wcześnie, mam dziewczynę którą bardzo kocham chciał bym się z nią ożenić ale postawiłem sobie cel skończyć szkole znaleźć dobra prace wynająć mieszkanie czy nawet domek i dopiero wtedy można myśleć o ślubie.
Jestem tym Niebieskim
Obrazek
Przemek18
-#Użytkownik 40%
-#Użytkownik 40%

Postprzez wacek » 2010-03-20, 15:38

Prawda nie zawsze powinna wyjść na jaw. Ale w tym wypadku powinna. Gość sobie w kulki leci.
wacek
-#Użytkownik 10%
-#Użytkownik 10%

Następna strona

Powrót do Śmietnik